KAUNO JAUNIMO DIALOGAS APIE APLINKOSAUGĄ

21 gegužės, 2019

Gegužės 17 d. Vytauto Didžiojo universiteto daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre įvyko Europos Komisijos (EK) Aplinkos generalinio direktorato ir Kauno Europe Direct informacijos centro organizuotas Kauno jaunimo dialogas aplinkosaugos tema pagal Citizenv iniciatyvą. Renginį pravedė EK Aplinkos generalinio direktorato darbuotoja Rūta Bakanaitė.

Studentai iš Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetų aplinkosauginių studijų, Kauno kolegijos Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedros, vyresniųjų klasių moksleiviai iš Kauno Jėzuitų, Vyturio ir kt. gimnazijų ir mokyklų grupėse diskutavo tokiomis temomis: kokią aplinką jie mato 2030 m., ką reikėtų daryti, kad aplinkos būklė pagerėtų, kokioms problemoms spręsti Europos Sąjungai reikėtų imtis skubių veiksmų ir kt. Pasiūlymų sulaukta pačių įvairiausių: nuo “zero waste” parduotuvių steigimo ir produktų transportavimo didelėse talpose - kad pirkėjai galėtų juos iš karto įsidėti į savo daugkartinio naudojimo indus, medžių sodinimo, eko idėjų populiarinimo žiniasklaidos pagalba- kad taptų mados reikalu iki kramtomosios gumos atsisakymo. Vėliau “world caffe” stiliumi visos išsakytos (užrašytos) idėjos buvo vertinamos. Plačiausio palaikymo susilaukę pasiūlymai EK Aplinkos direktorato bus apibendrinti ir kaip Lietuvos jaunimo nuomonė panaudoti kuriant tolimesnę ES aplinkosaugos strategiją. Smagu, kad renginys susilaukė nemažo būrio aktyvių ir pilietiškų jaunuolių, pasiryžusių saugoti ir gražinti mūsų aplinką!
Tokio tipo susitikimai ir dialogai su jaunimu vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse. Lietuvoje – tai jau trečiasis dialogas, šių metų pavasarį tokie renginiai jau buvo organizuoti Alytuje ir Marijampolėje.
CITIZENV – tai nauja EK Aplinkos GD iniciatyva, aktyvi ir dimaniška patirtis. Ja siekiama išsiaiškinti ES šalių jaunimo lūkesčius ir idėjas, į kurias bus atsižvelgta formuojant tolimesnius Europos Sąjungos aplinkosaugos politikos prioritetus ir įvertinti 7-ąją Aplinkosaugos veiksmų programą.
Renginio nuotraukos yra čia

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022