SEMINARE JAUNIMUI – APIE VARTOTOJŲ TEISES IR MOBILUMO GALIMYBES EUROPOJE

13 vasario, 2020

Vasario 12 d. Kauno kolegijoje įvyko informacinis-praktinis seminaras jaunimui „Europos pilietis: vartotojo teisės ir galimybės“. Renginyje jau 15 metų veikiančio Europos vartotojų centro vyr. specialistė Miglė Akulevičienė ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovė Natalija Jarmulkovič aptarė dažniausiai pasitaikančius pažeidimus ir mūsų, kaip vartotojų, teisių apsaugą tokiose srityse kaip nuotolinė prekyba, nesuteiktos paslaugos (pvz., neįvykę koncertai), nepageidaujama reklama, patarė, kaip apsisaugoti nuo internetinių sukčių. Lektorės pateikė nemažai jų praktikoje pasitaikiusių pavyzdžių, praktinių situacijų ir jų sprendimų, sėkmės istorijų.


EURES nacionalinio koordinavimo skyriaus vyr. specialistė Goda Maciulevičienė pristatė jau 25 metus Europoje veikiantį Europos Komisijos koordinuojamą EURES bendradarbiavimo tinklą, kurio paskirtis - užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą ES, Europos ekonominės erdvės (EEE ) šalyse narėse bei Šveicarijoje. Lektorė aptarė EURES teikiamas paslaugas darbo ieškantiems ir darbdaviams, supažindino su laisvų darbo vietų portalų ypatumais. Pavyzdžiui, šiuo metu EURES Europos darbo mobilumo portale www.eures.europa.eu yra 3,4 mln. laisvų darbo vietų, 500 tūkst. CV, 14 tūkst. darbdavių ir 1 tūkst. EURES konsultantų. EURES specialistė detalizavo, nuo ko pradėti ir kokius dokumentus reikalinga turėti išvykstantiems ir parvykstantiems iš emigracijos, pristatė programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ ir naujausias EURES sėkmės istorijas.
Renginį vaikinavo nuotaikingas protmūšio tipo konkursas, pakvietęs įvertinti savo loginį mąstymą ir kultūrines ir geografines žinias apie Europą bei Lietuvą, o geriausius rezultatus parodę jauni žmonės (pirmąją vietą pasidalino komandos “Komanda” ir Donny Montelo – sveikiname!) buvo apdovanoti Kauno Europos Direct informacijos centro, Kauno kolegijos ir EURES įsteigtais prizais.
Seminaro organizatoriai – Kauno Europe Direct informacijos centras ir Kauno kolegija.
Renginio nuotraukos yra čia

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022