KAIP MES PRADĖJOME 10-ĄJĮ KAUNO EUROPROTŲ SEZONĄ

27 vasario, 2020

Vakar “Bokšte” jubiliejinį, 10-ąjį Kauno “EUROPROTŲ” sezoną pradėjo 14 komandų. Džiaugiamės matydami jau metai iš metų į šiuos žaidimus vėl susirenkančias senąsias komandas, ypač nuo pat pradžios 2012 m. su mumis žygiuojančiais ŠEP’u ir EINA SAU, bet taip pat smagu, kad europrotoentuziastų (atleiskit už naujadarą – bet...paskaitytumėt, ką patys prirašot į atsakymus:) būrys vis pasipildo naujais nariais – turėjome net 5 naujokes komandas.
Deja, mūsų technika nėra tokia entuziastinga, ir karts nuo karto sugenda, prailgindama mūsų žaidimo laiką ir sukeldama nepatogumus (apgailestaujame); visa laimė, kad nepasikartojo kažkada įvykęs elektros dingimo “Bernelių užeigoje” scenarijus.
O dabar apie mūsų žaidimą tradiciškai – išsamiau.


Kadangi vakar buvo Pelenų diena, ir mėsa tą dieną nelabai priimtina, savo komandoms mes pasiūlėme – “Augalų” turą. Dauguma žinojo, kokį gerbtiną augalą kažkada valgė airiai – trilapį dobilą, nors buvo maniusių, kad tas dobilas buvo keturlapis ar net penkialapis, o kelios komandos į airių valgiaraštį įrašė ir žalias bulves. Neįtikėtinai sunkus pasirodė ir klausimas apie aptiktą negyvą gelsvos spalvos augalą, pavadintą „Strychnos electri“. Tik visažinė (beveik) EINA SAU žinojo teisingą atsakymą, visi kiti spėliojo, kad - komposte, kosmose, bet dominavo kažkodėl atsakymai– dykumoje ir Černobilyje:). Užtai bokso kriaušę visi atpažinom, matyt, dažnai naudojame. Liucerną atpažino tik EINA SAU, EKSTRYMAI, ŠEP’as ir naujokai KAUNAS GANG. Tik EUROBOKŠTAI, pasirodo, per chemijos pamokas nemiegojo – vieninteliai žinojo, kad nuo ko nudžiūvo medžiai po Karaliaučiaus puolimo. O iš medžio, kukavu vadinto, ko mes tik neprigaminom: klumpių, vantų, čerpių, žvakidžių, skrynių, net dujokaukių. Neužmirštuolę atpažino tik KAUNAS GANG ir PRAVIRKĘS RUDUO, kiti privardino visa pievą gėlių, daugiausiai, žibučių. Ką mes šarvojame stačią ir daugiau linksminamės negu liūdime, o paskui sudeginame, žinojo tik PUMPURĖLIAI, EINA SAU ir JEI KAS-REVERSINSIM, gi kiti – degino Morę, malkas ar (kažkodėl) kiaulpienes.
Pasirodo, mūsų žinios apie žymius vokiečius – tikrai neblogos, ypač EUROBOKŠTŲ, kurie surinko 9 taškus iš 10 galimų. Puikiai žinome, ką gelbėjo L. van Bethovenas prasidėjus Vienos šturmui, koks daiktas Reichstago siuvykloje buvo pasiūtas paskutinę karo dieną ir kuo pravardžiavo keturis kartus vedusį G. Šrioderį. Kad monetas traukia ne tik magnetas, bet ir magnatas, žinojo tik naujokai TĖTI, NELIESK TEN, o nuoširdžiausiai parašė vėlgi EUROBOKŠTAI – žydai! Su visa pagarba išrinktajai tautai – kaip gali su tuo nesutikti? Žinojom net tokius dalykus, ką grojo laidojant Mendelsoną, nors buvo maniusių, kad tuomet laidojo senbernystę ar imperializmą.
Trečiasis, Sveikatos turas, parodė, kad apie klaustrofobiją nieko neišmanom (gal ir gerai – vadinasi, nesergam?), painiojam ją su alkoholizmu ar vėjaraupiais. Kraujo grupių žymėjimą painiojom su vitaminais ar rentgeno spinduliais. Ir, pasirodo, anksčiau gydytojams diagnozuoti ligas padėdavo ne tik lėlė, bet ir šokdynė, kamuolys ar vibratorius. Sunkus riešutėlis pasirodė klausimas apie “girnas iš Belgijos” – dauguma sutartinai manė, kad tai patrankos (teisingas atsakymas – dantys). Aistros kilo dėl prietaringiausių gydytojų, pacientams vis liepiančių įgyvendinti vieno lietuviško posakio pradžia (spjauti) – kad tai yra odontologai susiprato tik DRAUGAI, PUMPURĖLIAI ir EINA SAU. O ant kokių lapų užmigti nereikia pasiekus kūrybines aukštumas – žinojome visi.
Vaizdų ture baltą Varną ir Berlyną atpažino dauguma (nors buvo pravardžiojančių Varną pasipūtusiu povu), sieną painiojome su šviesa, pilimi, arka, o daugiausiai debatų kilo dėl Laisvės statulos kairiosios rankos bei spaudos išradimo. Berlyniečiams Atminimo bažnyčios bokštui pavadinti sugalvojome daug kitų pavadinimų: prakiuręs dangus, šovinys, kupolas, katilas, stogas ar skėtis.
Muzikinis turas, kaip žinia, būna bene linksmiausias. Italų šokį atpažino tik AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS, EKSTRYMAI ir ŠEP’as, o kiti kokių tik melodijų čia neišgirdo: pasiutpolkės, flamenko, fokstroto, sirtakio ir net lietuviško gyvataro. Atmintinai “Anties” Zombius moka tik PRAVIRKĘS RUDUO, MAKARUNSAI ir EINA SAU. Roko klasikus “Dire Straits” išvadinom dinozaurais. O vietoj ES iniciatyvos “DiscoverEU” visus aštuoniolikmečius pasiųstume... į Euroviziją (visgi teisingą atsakymą žinojo TĖTI, NELIESK TEN, PRAVIRKĘS RUDUO ir pusiau – EUROBOKŠTAI). Kur geriausiai gyventi dviratininkams – žinom beveik visi. O kad aliurofobai dar bijo: vampyrų, vaiduoklių, Jezaus ir vargonų – dar nežinojome.... Keistuolių dainų gerbėjai, pasirodo, buvo tik 3 komandos, kurie žinojo, kad armijoje “ne tiktai šaudai, bet ir pataikai kartais”, tačiau kai kurie nuoširdžiai parašė, kad “ne tiktai šaudai, bet ir daug valgai”. Šaunuoliai, vadinasi, nebijos atlikti pareigos Tėvynei.
Geriausius rezultatus pirmajame mūsų žaidime pasiekė komanda EINA SAU, jiems atiteko ir restorano “Bokštas” firminė šonkauliukų ir sparnelių užkanda. Sveikiname! Antrieji liko PUMPURĖLIAI, tretieji – ŠEP‘as.
Primename, kad antrasis žaidimas įvyks antradienį, kovo 3 d., o jame vienas turas bus skirtas patiems Kauno Europrotams. Juk mes – kartu su Jumis -švenčiame jau dešimtmetį!
Pirmojo žaidimo nuotraukos (ačiū Kristinai Valasevičienei) yra čia

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022