NUO KOKIOS LĖTOS TRANSPORTO PRIEMONĖS PRIKLAUSO TAUTOS ATEITIS ARBA ANTROJO EUROPROTŲ ŽAIDIMO ĮSPŪDŽIAI

04 kovo, 2020

Vakar “Bokšte” įvyko antrasis “Europrotų” žaidimas, į kurį susirinko stabiliai - visos 14 komandų. Esame dėkingi, kad neišmainėt “Europrotų” į svarbias krepšinio rungtynes ir kad nepabūgot virusų grėsmės (tegu jie mums aplenkia), vadinasi, “Europrotai” to verti! Netgi ir jau 5 “Europrotų” sezonų veidui vedėjui Tomui čia su mumis buvo puiki proga švęsti savo gimtadienį!
O vakar dienos žaidimo nugalėtojų vardą savo rankose tvirtai laikė ir išlaikė EINA SAU (ir jiems tradiciškai atiteko firminė „Bokšto“ šonkauliukų užkanda), antrieji – ŠEP‘as pasidalino mūsų, Europe Direct, prizų maišelį. Simboliška ir visai ne keista, kad nugalėtojai – abi seniausiai mūsų žaidimuose dalyvaujančios komandos!


Neabejotinai šios abi komandos geriausiai sužaidė ir mūsų žaidimo trečiąjį turą apie Kauno “Europrotų” istoriją – juk viską patyrė savo kailiu. Bet čia neblogas žinias pademonstravo ir naujokai KAUNAS GANG ir PRAVIRKĘS RUDUO bei jau bene 5 metus pas mus žaidžiantys EKSTRYMAI, matyt, atidžiai pasiskaitė ir ausis ištempę klausėsi visų užuominų, kurias mes vis pasakojom tarpuose tarp turų. Kažkada užduotą bene sunkiausią klausimą “Europrotų” istorijoje apie KTU Chemijos fakultetą šį kartą teisingai atsakė PUMPURĖLIAI, EKSTRYMAI ir DRAUGAI, o išradingiausiai apie 3 kartus iš eilės Kauno “Europrotų” titulo laimėtoją komandą TPG atsakė AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS - nors ir nežinojo pavadinimo, bet parašė – “3 kart valio”. Daugelio mūsų klausimų sudarytoją Benjaminą Mašalaitį bandėm apgyvendinti Utenoje, Alytuj ir Panevėžyje, o Kazį Binkį kai kas sumaišė su Kostu Kubilinsku, Marčėnu, Justinu Marcinkevičiumi ar Marcelijumi Martinaičiu. Daug debatų teko atlaikyti ir dėl vieno precedento, kai žaisdami “Bernelių užeigoje” nepabaigėm žaidimo, nes.... dingo elektra; nes techninių nesklandumų (o kai kurie norėjo įrodyti tai kaip teisingą atsakymą- ir mes jo neužskaitėm) pasitaiko mums ne taip jau retai, bet visa laimė, kad pavyksta juos išspręsti. Na, o elektra, pasak atskriejusios replikos iš salės, kartais ima ir pasibaigia, kaip ir alus..., ir nieko čia nepadarysi.
Pirmajame ture teisingą atsakymą, kad tautos ateitis priklauso ne nuo automobilių, o nuo vaikiškų vežimėlių, žinojo tik EINA SAU ir UTOPIJA, kiti gi tą ateitį sieja su elektriniais paspirtukais ar dviračiais. Čempionatus “iki septinto prakaito” kai kas surengtų Pekine, šokių aikštelėje ar dykumoje, o “zuikiams”, važiuojantiems be bilieto, vietoje jo - siūlė įsigyti akinius, telefoną, prezervatyvą, tualetinio popieriaus ar net priglausti šuniuką. Na, o besišypsančius žmones suomiai, pasirodo, vadina ne tik amerikiečiais, bet ir sociopatais, senukais, dviveidžiais, įsimylėjusiais, turistais ar britais; vieninteliai MAKARUNSAI čia suspindėjo tikromis žiniomis. Paaiškėjo, kad PUMPURĖLIAI geriausiai iš mūsų žinojo švedų tradicijas, visi kiti dvasioms naktį paliktų ožkas, karves, ėdžias ar kėdes.
Teatro ture paaiškėjo, kad puikiai visi susipažinę su graikų teatro ir pantomimos tradicijomis - tik tragedijos mūzą išvadinom mirtimi, senatve ar liepsna. Teisingą atsakymą, kaip Prancūzijos teatruose gelbėdavosi nuo gaisro žinojo PRAVIRKĘS RUDUO, EKSTRYMAI ir EUROBOKŠTAI, o štai kaip Supermeną vaidinusiam aktoriui išsigelbėti nuo į jį nukreipto šautuvo – nežinojo niekas. O štai, pasak mūsų komandų, įsižeidęs caras Nikolajus I, sužinojęs apie imperatorienei Jekaterinai II skirtą spektaklį Paryžiuje, į jį bevelijo atsiųsti ne tik armiją, bet ir donžuanus, nacionalistus, migrantus ir net vergus!
Vaizdų turas parodė, kad esam tikri numizmatai, ir dar Mino laikų Kretos, be to – dar ir šokolado gurmanai, o jau po Paryžių paleisti - tai nepasiklystume ir užrištom akim. Tik dailininką, nutapiusį Venecijos kanalą, išvadinom kapiliaru. Ką pirmajam pavyko įveikti Ž. Daneliui žinojo tik PRAVIRKĘS RUDUO ir ŠEP‘as. Alpių kalnams pavadinti surašėm visus prekybos centrų pavadinimus. O Kelno krantinės pastatai mums pasirodė panašūs ne tik į kranus, bet ir į mikserius, jūrų konteinerius, siuvimo mašinas ir net virtuvinius kombainus.
Muzikinis turas šį kartą patikrino ir aplinkosaugines žinias. Pasirodo, daugiau mažiau visi žinome, kurios atliekos gamtoje yrančios ilgiausiai, kuri transporto priemonė mažiausiai teršia aplinką ir kuriame mieste pasirašytas klimato kaitos susitarimas. O štai Čiurlionio paveikslo ir ARBA dainos sąsają atspėjo tik EINA SAU, AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS ir PRAVIRKĘS RUDUO (kurie žaidimui baigiantis labai atsigavo ir pradėjo stabiliai kopti į viršų balų lentelėje). Muzikinis itališkas terminas glissando sukėlė daug aistrų, komandos ginčijosi, kad taip išreiškiamas trapumas, greitėjantis tempas, paryškinimas, džiaugsmingumas ir – netgi grybų lietus. Ir vietoje kanapių popieriui gaminti mes augintume cukranendres, bambukus ir jievarus. Ir legendinį Kauno restoraną „Metropolį“ beveik visi atsimename, nors buvo komandų, siūlančių Anzelmutei susitikti sodžiuj ar pievoj. Tik kaip liūdnai pajuokavo ŠEP‘as, dabar jau susitiktų reiktų ne „Metropoly“, o „Akropoly“ – ką gi, istorijos tėkmė gailestinga ne visoms legendoms.
O apie legendines Kauno vietas mes ir pakalbėsime sekantį žaidimą – Jūsų laukia turas apie Kauną ir Lietuvą. O kaip gi kitaip artėjant Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, kurio išvakarėse mes ir susirinksime į trečiąjį „Europrotų“ žaidimą. Taigi, lauksime Jūsų vėl susirenkant kovo 10 d., o vakarykščio žaidimo nuotraukas (autorė – Kristina Valasevičienė) rasite čia.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022