KODĖL ŠVEDŲ VYRAI NUSTOJO ANT GALVOS MAUTIS MOTERIŠKAS KOJINES: TREČIOJO EUROPROTŲ ŽAIDIMO APŽVALGA

12 kovo, 2020

Trečiojo “Europrotų” žaidimo metu kiek persistumdė vietos balų lentelėje: pirmieji tapo jau 5 metus pas mus žaidžiantys (kaip save kažkada pristatę – nefeisbukinių draugų komanda) PUMPURĖLIAI, antrieji - naujokai PRAVIRKĘS RUDUO. Jie ir pasidalino mūsų vakaro prizus. Sveikiname! Beje, tik pastaroji komanda žinojo teisingą atsakymą į europarlamentaro Petro Auštrevičiaus (įsteigusio grand prizą-pažintinę kelionę į Briuselį šių metų komandai finalininkei) vaizdo klausimą apie dabartinį EP narių skaičių (705; visi kiti tik “šaudė” aplinkui), tačiau beveik visi žinojo, kad tiesiogiai taikomas ir svarbiausias ES teisės aktas yra reglamentas. 

Įdomiausiu klausimu (nors prisipažino, kad į jį ir neatsakė) PUMPURĖLIAI išrinko “XX amžiaus išradimų” turo klausimą apie greitį viršijusio ir už tai nubausto anglų mokslininko žodžius. Kad šis mokslininkas pats buvo kaltas, nes ir išrado radarą – susiprotėjo tik DRAUGAI ir MAKARUNSAI. Neoninę reklamą painiojom su atšvaitais ir žibintuvėliais, o vitaminus – su baltymais ir amino rūgštimis. Labiausiai intriguojantis klausimas buvo apie išradimą, privertusį švedų vyrus nustoti mautis ant galvos moteriškas kojines – teisingo atsakymo (spalvota televizija) nežinojo nei viena komanda. Buvo spėliojama, kad vyrai taip darė vietoj plaukų lako, žele, džiovintuvo, tiesintuvo, pirties ar maudymosi kepuraitės. Taip pat visus suglumino klausimas apie Žemės formos Rubiko kubą. Iš kare kritusių arklių vietoj konservų gyvūnams (teisingą atsakymą žinojo tik PRAVIRKĘS RUDUO), mes bevelytume gaminti muilą, želatiną ir palapines. Bet užtai chameleonų vaidmenį kamufliažo atsiradimui įvertino beveik visi.

Smagu, kad Lietuvos ir Kauno turo klausimai buvo įvertinti kaip įdomūs! Beje, tradiciškai jie būna ir sunkiausi. Kokį gėrimą į kauniečių sveikatą išgėrė burmistras J. Vileišis 1929 m. (stiklinę vandens - tada iškilmingai buvo atidarytas centralizuotas Kauno vandentiekis) žinojo MAKARUNSAI, PRAVIRKĘS RUDUO ir KAUNAS GANG. Sąsają tarp pirmųjų Kauno privačių gimdymo namų ir 2017 m. Lietuvos Šerloko Holmso žinojo visi, tik Vaižgantą kiek sumaišėm su Vydūnu ar Putinu. O „neprigulmybe“ kai kas vadintų pagirias, mirtį, neišsilavinimą ar nemigą (vietoj J. Jablonskio pasiūlytos „nepriklausomybės“). AKADEMINIAM POLITOLOGŲ KLUBUI šis senoviškas žodis taip patiko, kad jie net pakeitė savo pavadinimą į NEPRIGULMYBĖS POLITOLOGŲ KLUBĄ. Beveik visi žinojo, kad Kaunas tarpukariu buvo vadintas „mažuoju Paryžiumi“, bet buvo norinčių pavadinti jį ir „Šiaurės Venecija“ ar „Mažąja Roma“. Ir į tautines fejerverkų spalvas būtinai norėjome įpinti mėlyną ir baltą. Ir kaip tik nepervadinome buvusio kino teatro „Santaka“: Prezidentūra, Dainava, Metropoliu, Nemunu, Krantine, Rotuše, Laisve, Pašvaiste ar net ... Pėsčiųjų perėja! Teisingą atsakymą žinojo tik EINA SAU, MAKARUNSAI ir PUMPURĖLIAI. O apie rakto skylutės simboliu žymimus produktus išsamiausiai atsakė ŠEP‘as.
Aplinkosaugos ture visi žinojom, kokios pseudomedūzos žudo jūros vėžlius ir ką reiktų naudoti vietoje žoliapjovės. Debatai kilo dėl vaizdinės priemonės, iliustruojančios šiltnamio efektą, - vietoj sniego gniūžtės bandėm „prakišti“ ledo kubelius, smėlio laikrodį, žvakes, vandens stiklines ar net pačią Europos Sąjungą. Čia žiniomis sublizgėjo tik EINA SAU, PUODUKŲ RINKINYS IR PUMPURĖLIAI. Orų pranešėjus dauguma kažkodėl išvadino politikais. Kam taikūs suomiai stato masyvius statinius žinojo EKSTRYMAI, PRAVIRKĘS ir TĖTI, NELIESK TEN, o ką vietoj kalėdinės eglutės puošime netolimoje ateityje – žinojo beveik visi. Smagiai nusiteikę PUODUKŲ RINKINYS netgi iliustravo kiekvieną atsakymą – spėjo nupiešti plastikinį maišelį, sniego gniūžtę, šiltnamį, labai gražų troleibusą, žoliapjovę, kaktusą, užtvanką ir netgi – politiką:).
Vaizdų ture smagiausi atsakymai buvo į klausimą apie grabologistų kolekcionavimo objektą (kilusį iš šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios šalies). Visi nusiminė, kai iš karto perspėjom, kad tikrai nekolekcionuoja nei grabų, nei karstų – nes manėsi žiną tikrą atsakymą.... Taigi, grabologistas (be kaklaraiščių – teisingą atsakymą žinojo PRAVIRKĘS RUDUO ir KAUNAS GANG), pasak mūsų komandų, kolekcionuoja triufelius, smėlį, brangakmenius, kvepalus, kaukes, akmenis, vantas, karūnas, šiukšles, šokoladą, senus auto ir net žmonių palaikus! Kiprą Petrauską visi atpažinome net ir muilo reklamoje, o štai Pučkorių atodangą – tik JEI KAS – REVERSINSIM, KAUNAS GANG ir EINA SAU. Kiti patrankų liejyklą bandė įkurdinti pas mus Dainų slėnyje, Kauno pilyje ar Petrašiūnuose.
Džiaugiamės, kad daugeliui patiko ir kitoks Muzikinis turas, už kurį ačiū sakome Europos Komisijos atstovui Lietuvoje kalbos ir vertimo reikalams Egidijui Zaikauskui. Nors čia reikėjo atpažinti tokias retas kalbas kaip maltiečių ar airių – tačiau, visai neblogi turo rezultatai parodė, kad žaisti pas mus renkasi tiesiog poliglotai, bent jau puikiai žinantys lenkų ar net maltiečių greitakalbes!
Paskutinis - finalinis žaidimas turėtų įvykti trečiadienį, kovo 18 d. Kol kas dar nežinome, ar jis nebus atšauktas – tai priklausys nuo besikeičiančios situacijos dėl Koronaviruso. Bet kokiu atveju – būkite sveiki ir sekite mūsų informaciją.
Renginio nuotraukos (autorystė - Kristinos Valasevičienės) yra čia.

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022