INFORMACINIS ES PROGRAMOS „EUROPA PILIEČIAMS“ SEMINARAS KAUNE

08 liepos, 2020

Artėjant paskutiniam ES programos „Europa piliečiams“ paraiškų teikimo terminui - 2020 m. rugsėjo 1 d., iki kurio projektų pasiūlymus galite teikti visoms trims 2 krypties priemonėms – Miestų partnerystei, Miestų tinklams ir Pilietinės visuomenės projektams, -kviečiame sužinoti detales ES programos "Europa piliečiams" biuro Lietuvoje ir Kauno Europe Direct informacijos centro rengiamame informaciniame seminare.

Kam skirtas seminaras? Tiek seminaras, tiek programos parama skiriama ne pelno organizacijoms – NVO, muziejams, bibliotekoms, kultūros centrams, mokykloms ir pan., taip pat savivaldybėms, ar vietos savivaldos institucijas atstovaujančioms įstaigoms, bendruomenėms, asociacijoms ir kt., - dirbančioms su tarptautiniais projektais, kuriose įtraukiant piliečius nagrinėjamos Europai, jos ateičiai ar jos vertybėms aktualios temos.

Ką veiksime? Išsamiai sužinosite kiekvienos priemones reikalavimus, prioritetus, kokia parama ir kam skiriama, o taip pat išgirsite įgyvendintų projektų pavyzdžių ir galėsite klausti pačių įvairiausių jums kylančių klausimų.

Jūsų saugumui užtikrinti, seminarus rengiame didesnėse ir gerai vėdinamose salėse, išlaikydami atstumus tarp seminaro dalyvių. Seminarai yra nemokami, bet į juos reikia užsiregistruoti.

Seminaras Kaune vyks liepos 17 d. (penktadienį), 10:00 – 12:30 val. Kauno menininkų namuose, V. Putvinskio g. 56.
Registracija čia: http://tiny.cc/69q3rz

Renginys Facebooke: https://www.facebook.com/events/3161560173962720/
Organizatoriai: Lietuvos kultūros instituto „Europa piliečiams“ biuras, Kauno Europe Direct informacijos centras.
Partneris: Kauno menininkų namai

APIE PROGRAMOS PARAMOS GALIMYBES
Pagal 2 kryptį „Demokratinis įsipareigojimas ir piliečių dalyvavimas“ remiama veikla, susijusi su piliečių dalyvavimu plačiausia prasme, pirmenybę teikiant iniciatyvoms ir projektams, susijusiems su Sąjungos politine darbotvarke bei numatytiems metiniams prioritetams. Nuo 2021 m. dabartinės „Europa piliečiams“ programos finansuojamas priemones ketinama įjungti į naują ES programą Piliečiai, lygybė, teisės ir vertybės (Citizens, Equality, Rights and Values), kurios pasiūlymas šiuo metu yra svarstomas 2021-2027 m. daugiametės finansinės perspektyvos rėmuose.

Miestų partnerystė – priemonė skirta vieno susitikimo/renginio (iki 21 d. trukmės) projektams, kurie suburia platų bendradarbiaujančių miestų piliečių ratą ir kuriais vietos ir ES lygmeniu diskutuojamos Europos politikos dienotvarkės temos bei skatinamas piliečių dalyvavimas Sąjungos politikos formavimo procesuose. Paraiškas teikti gali bent 2 ES šalių savivaldybės, ne pelno organizacijos, atstovaujančios vietos savivaldos institucijas (muziejai, bibliotekos, kultūros centrai, mokyklos, NVO ir pan.). Projektas turi būti įgyvendinamas tarp 2021 m. vasario 1 d. ir 2021 m. spalio 31 d., į veiklas įtraukiant mažiausiai 25 užsienio dalyvius. Nuo 5000 iki 25000 EUR parama skiriama nustatyto dydžio sumomis (paskaičiuojama remiantis užsienio dalyvių skaičiumi).

Miestų tinklai – pagal šią priemonę savivaldybės/regionai ir jų asociacijos, kartu plėtojantys bendrą temą ilgalaikėje perspektyvoje, yra kviečiamos jungtis į tinklus tam, jog jų bendradarbiavimas būtų tvaresnis bei būtų galimybė pasidalinti gerąja patirtimi. Tai mažiausiai 4 renginių projektai, kurių paraiškas teikia bent 4 šalių savivaldybės, regionų institucijos, vietos valdžios asociacijos, taip pat ne pelno organizacijos, atstovaujančios vietos valdžios institucijas. Projektas turi prasidėti tarp 2021 m. kovo 1 d. ir 2021 m. rugpjūčio 31 d. ir gali tęstis iki 24 mėn. Maksimali parama 150000 EUR, o jos dydis apskaičiuojamas pagal nustatyto dydžio sumas, skirtas vienam renginiui (priklausomai nuo jame dalyvaujančių valstybių ir asmenų skaičiaus).

Pilietinės visuomenės projektai – šia priemone siekiama skirti paramą projektams, įgyvendinamiems tarptautinio bendradarbiavimo ir tinklų pagrindu, kurie tiesiogiai įtraukia piliečius. Projektai turėtų suburti skirtingų sričių piliečius veikloms, kurios yra tiesiogiai susijusios su Sąjungos politika, siekiant, jog būtų užtikrinta galimybė tiesiogiai dalyvauti ES politikos formavimo procesuose. Paraiškas gali teikti ne pelno organizacijos bent iš 3 šalių. Projektas turi prasidėti tarp 2021 m. kovo 1 d. ir 2021 m. rugpjūčio 31 d. ir gali tęstis 18 mėn. Maksimali parama 150000 EUR, o jos dydis apskaičiuojamas pagal nustatyto dydžio sumas, skirtas vienam renginiui (priklausomai nuo jame dalyvaujančių valstybių ir asmenų skaičiaus).

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022