KAUNO PRADINUKUS VĖL KVIEČIAME JUNGTIS Į TARPTAUTINĮ PROJEKTĄ “CHRISTMAS TREE DECORATION EXCHANGE”

04 rugsėjo, 2020

Jau trylika metų tūkstančius pradinukų iš įvairių Europos šalių prieš šv. Kalėdas suburiantis tarptautinis kultūrinis projektas “Christmas Tree Decoration Exchange” (“Kalėdinių žaisliukų mainai”) tęsiasi! Tai džiugi žinia įvairiose ES šalyse įsikūrusiems Europe Direct centrams, ir ypač - jų koordinuojamose teritorijose projekte dalyvaujančioms mokykloms, pradinukams, jų mokytojams ir tėvams, jau spėjusiems pajusti dalyvavimo šiame jaukiame tarpkultūriniame bendradarbiavime džiugesį, naudą ir prasmę. Mat po Brexit’o užsidarius Europe Direct Wrexham, pagrindiniam projekto organizatoriui, nebuvo aišku, ar projektas turės tęstinumą.

Nuo 2020 m. vasarą projektą administruoti perėmus Durham apskrities Tarybos Tarptautinių ryšių skyriui, ir šiais metais laukiame vėl prisijungti ir savo rankomis sukurtais kalėdiniais žaisliukais dalintis su kitomis Europos mokyklomis norinčių Kauno pradinukų.

Šio projekto esmė – tūkstančiai Europos šalių pradinukų rudenį pradeda kurti ir gaminti kalėdinius žaisliukus bei išsiunčia juos kitoms projekte dalyvaujančioms pradinukų klasėms (mokykloms). Artėjant šv. Kalėdoms mokyklas pasiekia siuntinėliai su žaisliukais, pagamintais jaunųjų italų, maltiečių, lenkų, vokiečių, belgų, slovakų ir kitų tautų pradinukų – vyksta kalėdinių žaisliukų (ir tuo pačiu – kiekvienos šalies kultūros ir tradicijų) mainai. Kiekvienoje šiame projekte dalyvaujančioje mokykloje kalėdinė eglutė papuošiama žaisliukais, atkeliavusiais iš įvairių Europos pakraščių. Tai puiki proga vaikams ne tik patiems prisidėti kuriant kalėdinę nuotaiką, bet ir susipažinti su kitų šalių kalėdinėmis tradicijomis, suvokti, kiek bendrų vertybių turi skirtingų tautų žmonės bei įvertinti, kaip išsiplečia bendravimo ratas, jei moki užsienio kalbą.
Pernai projektas draugėn subūrė tūkstančius pradinukų iš daugiau nei 450 įvairių Europos mokyklų, tarp jų ir 8 Kauno mokyklų: Bernardo Brazdžionio mokyklos, Dainavos, Jurgio Dobkevičiaus ir Petrašiūnų progimnazijų, mokyklos-darželio “Šviesa”, Kauno Palemono ir Vyturio gimnazijos bei Varpelio pradinės mokyklos.
Kauno regiono pradinukų mokytojai, šiemet norintys su savo klasėmis dalyvauti šiame projekte, turėtų įvertinti savo galimybes ir įsipareigoti:
 Rudens laikotarpiu su moksleiviais sukurti ir pagaminti ~30 kalėdinių žaisliukų + 30 informacinių paketėlių anglų kalba apie šv. Kalėdų tradicijas savo šalyje (tai gali būti paprastas tradicijų aprašymas / nacionalinio kalėdinio valgio receptas / kalėdinės dainos žodžiai ar kt.- Jūs turite laisvę rinktis, kaip pristatysite kitiems projekto dalyviams mūsų šalies tradicijas); taip pat – savo mokyklos ir dalyvaujančių projekte mokinukų nuotrauką bei kaip kalėdinį laikotarpį pažymi nekatalikiški mūsų visuomenės nariai;
 Žinutę, kaip Jūsų mokyklos gyvenimą paveikė pandemijos laikotarpis ir ko dalyvaujantys moksleiviai linki sau ir kitiems 2021-aisiais metais;
 Turėti lėšų išsiųsti ~30 siuntinėlių mokykloms – partnerėms kitose Europos šalyse. Jums partnerių ieškoti nereikės – dalyvaujančias mokyklas sugrupuoja projekto organizatoriai;
 Klasėje (mokykloje) kalėdinę eglutę papuošti iš kitų šalių gautais žaisliukais;
 Iki rugsėjo 30 d. būtinai užsiregistruoti Kauno Europe Direct informacijos centre.

Dėl registracijos ir detalesnės informacijos prašome kreiptis el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , tel. +370 7775536.

Laukiame Jūsų įsijungiant į smagų, jaukų ir nuoširdaus kalėdinio laukimo pilną projektą!

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022