PRANEŠIMAS APIE SĄJUNGOS PADĖTĮ: ATEINANČIŲ METŲ KRYPTIES NUSTATYMAS

14 rugsėjo, 2020

Kasmet rugsėjo mėnesį Europos Komisijos pirmininkas Europos Parlamente skaito pranešimą apie Sąjungos padėtį, kuriame įvertina praėjusių metų laimėjimus ir supažindina su ateinančių metų prioritetais.
Pirmininkas taip pat nurodo, kaip Komisija ketina spręsti aktualiausias Europos Sąjungai kylančias problemas, ir išdėsto idėjas, kaip formuoti ES ateitį.
2020 m. rugsėjo 16 d. 9.00 val. (Vidurio Europos laiku) Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen skaitys pranešimą. Po pranešimo plenariniame posėdyje vyks diskusija su Europos Parlamento nariais.
Pranešimas bus transliuojamas adresu https://ec.europa.eu/soteu2020

 Komisijos plataus užmojo tikslai

Sprendžiant šiandienos problemas tebėra aktualūs kadencijos pradžioje nustatyti prioritetai. Komisija ir toliau yra tvirtai pasiryžusi įgyvendinti savo pavyzdines iniciatyvas – Europos žaliąjį kursą ir Skaitmeninę strategiją, nes jos yra ypač svarbios siekiant atgaivinti Europos ekonomiką ir sukurti atsparesnę, tvaresnę, sąžiningesnę ir labiau klestinčią Europą.
Europa turi būti perėjimo prie sveikos planetos ir naujo skaitmeninio pasaulio lyderė. Tačiau tai ji gali padaryti tik burdama žmones ir modernizuodama unikalią socialinę rinkos ekonomiką, kad atitiktų naujus šiandienos plataus užmojo tikslus. Tai reiškia, kad turime kuo geriau išnaudoti visus savo pranašumus ir potencialą, sutelkti dėmesį į lygybę ir suteikti galimybių visiems – tiek moterims, tiek vyrams, nesvarbu, ar jie būtų iš Rytų, Vakarų, Pietų ar Šiaurės, tiek jauniems, tiek seniems. Europa ir toliau daugiau sieks namuose, kad pirmautų pasaulyje.

Šeši Komisijos 2019–2024 m. prioritetai:

 1. Europos žaliasis kursas: siekti tapti pirmuoju klimatui neutraliu žemynu.
 2. Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa: dėl ES skaitmeninės strategijos gyventojai galės naudotis naujos kartos technologijomis.
 3. Žmonėms tarnaujanti ekonomika: ES turi sukurti patrauklesnę investavimo aplinką ir užtikrinti ekonomikos augimą, kuris padėtų kurti kokybiškas darbo vietas, visų pirma jaunimui ir mažosioms įmonėms.
 4. Pasaulyje stipresnė Europa: ES stiprins savo poziciją pasaulyje propaguodama daugiašališkumą ir taisyklėmis grindžiamą pasaulinę tvarką.
 5. Europinės gyvensenos propagavimas: norėdama ginti teisingumą ir pagrindines ES vertybes, Europa turi saugoti teisinę valstybę.
 6. Naujas postūmis Europos demokratijai: turime suteikti europiečiams galimybę aktyviau reikšti savo nuomonę ir saugoti savo demokratiją nuo išorės kišimosi, pavyzdžiui, dezinformacijos ir neapykantos kurstymo internete.

 

Savo politinėse gairėse ir įgaliojimų raštuose Pirmininkė U. von der Leyen pažadėjo ryžtingai imtis veiksmų. Pirmaisiais kadencijos metais Europos Komisija įvykdė savo įsipareigojimus.

 U. von der Leyen vadovaujama Komisija: pirmieji metai

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022