KOKIOJE EUROPOJE NORIME GYVENTI?

20 balandžio, 2021

Gegužės 9 d. prasidės Konferencija dėl Europos ateities. Tai bendras Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Ji tęsis metus ir suteiks galimybę piliečiams prisidėti prie Europos Sąjungos ateities kūrimo.

Konferencija dėl Europos ateities yra atvira ir įtrauki svarstomosios demokratijos išraiška. Siekiama, kad kuo įvairesnės visuomeninės padėties europiečiai turėtų daugiau galimybių išsakyti nuomonę apie tai, ko jie tikisi iš Europos Sąjungos, o tai turėtų padėti nubrėžti Europos Sąjungos ateities kryptį ir formuoti politiką.

Konferenciją sudarys vietos, nacionaliniai ir ES lygmens renginiai ir diskusijos. Ji grindžiama principu „iš apačios į viršų“. Piliečiai skatinami dalyvauti ar patys inicijuoti diskusijas apie Europos ateitį bendroje deklaracijoje nurodytomis temomis: sveikata, klimato kaita, stipresnė ekonomika, socialinis teisingumas ir darbo vietos, skaitmeninė transformacija, teisės ir vertybės, teisinė valstybė, švietimas, kultūra ir jaunimo reikalai, ES vaidmuo pasaulyje ir demokratinių procesų, kuriais grindžiama ES, stiprinimo būdai. Piliečiai taip pat kviečiami siūlyti ir kitas, jiems svarbias diskusijų temas.

Siekiant virtualiai suburti europiečius ir paskatinti bendradarbiavimą, pradėjo veikti daugiakalbė skaitmeninė konferencijos platforma https://futureu.europa.eu/. Šioje platformoje piliečiai galės dalytis nuomonėmis ir teikti pasiūlymus. Joje diskusijų organizatoriai registruos ir skelbs informaciją apie rengiamas diskusijas, kad jose galėtų dalyvauti kuo platesnis ratas dalyvių. Taip pat platformoje bus renkami ir skelbiami visų su konferencija susijusių renginių rezultatai. Toks grįžtamojo ryšio mechanizmas padės užtikrinti, kad konferencijos renginiuose išsakytos idėjos virstų konkrečiomis rekomendacijomis dėl ES veiksmų.

Siekiame, kad kuo daugiau piliečių įsitrauktų į diskusijas ir išsakytų savo nuomonę dėl Europos ateities. Konferencijos dėl Europos ateities renginiuose kviečiame dalyvauti visus piliečius ir organizacijas, norinčias prisidėti prie Europos ateities prioritetų formavimo, siekdami užtikrinti visapusišką įvairių visuomenės grupių bendradarbiavimą ir idėjų įvairovę.

Kviečiame prisijungti prie šios iniciatyvos.

Planuojamas diskusijas nuo šiandien galima registruoti daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje.

Daugiau informacijos apie konferenciją dėl Europos ateities rasite konferencijos interneto svetainėje

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022