Spalvingas KAUNO DIENŲ akcentas – “Skaitantis Europos miestas”

24 gegužės, 2013

Knygų paradu – literatūrinių, istorinių personažų bei mažųjų skaitytojų mylimiausių kūrinių herojų teatralizuota eisena per Laisvės alėją – gegužės 18 dieną priešpiet Kaune prasidėjo vienas iš Kauno dienų renginių – 18-oji tarptautinė vaikų knygos šventė „Skaitantis Europos miestas“.

Virš 400 vaikų iš 14 ikimokyklinio ir 11 vidurinio ugdymo įstaigų teatralizuotas paradas nuo fontano Laisvės alėjoje pajudėjo link Muzikinio teatro sodelio, kur ant didžiulio Europos žemėlapio jų laukė pagrindinė šventė.

Čia jaunuosius skaitytojus pasitiko pirmosios lietuviškos knygos autorius Martynas Mažvydas (aktorius Rimantas Štaras), sveikinimo žodį tarė Kauno vicemeras Vytautas Vasilenko, savo kūrybą skaitė kauniečiai rašytojai Laimonas Inis, Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, Stanislovas Abromavičius, Lina Navickaitė, Zenė Sadauskaitė ir kiti, buvo skaitoma žaisminga "Linksmųjų klounų knyga" (aktorė Kristina Kazakevičiūtė su kolegomis), patys vaikai deklamavo ir dainavo, o šventę vainikavo nuotaikingas Kazio Binkio teatro spektaklis apie Pepę Ilgakojinę.

Tuo pat metu vyko įdomiausios ir gražiausios literatūrinio personažo kaukės, gražiausio piešinio iš čia pat, Laisvės alėjoje iškabintų piešinių konkurso “Skaitantis Europos miestas” rinkimai. Visus sužavėjo M. Valančiaus pradinės mokyklos moksleivių personažai - Darius ir Girėnas su savo sukonstruota Lituanika.

Šventę organizavo Kauno m. savivaldybės V.Kudirkos viešoji biblioteka, partneriai – Kauno Europe Direct informacijos centras, Maironio lietuvių literatūros muziejaus Vaikų literatūros padalinys ir kt.

Kauno Europe Direct informacija

 

 

 

 

 

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022