Nauja euroentuziasto Andriaus iniciatyva – internetinių laidų ciklas

18 liepos, 2013

Šešerius metus politologijos mokslus Strasbūro universitete (Prancūzijoje) krimtęs Andrius Dogelis nepamiršo ne tik Lietuvos, bet ir dar gimtojoje vidurinėje Kulautuvos (Kauno raj.) mokykloje pradėtos eurointegracinių interesų temos.

Pristatome naują Andriaus iniciatyvą -  laidų internete ciklą “EUROPA IR MES”, kuris apims pokalbius apie Europos Sąjungą. Projekto autorius kalbins įvairiais aspektais su ES susijusius žmones Lietuvoje, Belgijoje ir Prancūzijoje. Kaip sako Andrius, šį laidų ciklą inspiravo noras, kad europiečiai, ypač prancūzakalbiai, daugiau sužinotų apie Lietuvą, jos kultūrinį palikimą, gamtą, žmones, jų kelią ir požiūrį į Europą  (Andrius planuoja pateikti prancūziškus subtitrus). Jūsų dėmesiui – pirmoji laida, nufilmuota šią vasarą prie Raudondvario pilies (pasakojama, kad jos pamatus padėti įsakiusi pati Barbora Radvilaitė) – Andrius kalbina Kauno Europos Direct informacijos centro vadovę Dianą Lukoševičiūtę-Burneikienę : apie Europos informacijos centrų kūrimą ir veiklą Lietuvoje, ES paramos panaudojimą Kauno regione,  kauniečių baimes ir mitus prieš šalies stojimą į ES, Lietuvos pirmininkavimą ES:

Cannot Connect to Youtube Server
Duration: 0
Date: November 30, -0001
Views: 0

Cannot Connect to Youtube Server
Duration: 0
Date: November 30, -0001
Views: 0

Cannot Connect to Youtube Server
Duration: 0
Date: November 30, -0001
Views: 0

Šis laidų ciklas - tai ne pirmasis Andriaus europietiškas projektas. Šio plataus akiračio, iniciatyvaus ir energingo jauno žmogaus bei Kauno Europos informacijos centro (taip anksčiau vadinosi Kauno Europe Direct informacijos centras) bendradarbiavimas prasidėjo beveik prieš dešimtmetį - dar būdamas moksleivis 2006 m. savo Kulautuvos mokykloje inicijavo vaizdo konferenciją su Europos Parlamento nare Laima Andrikiene, o prie 2010 m. kartu su Kauno Europos informacijos centru ir KTU Europos institutu organizuoto videotilto “Strasbūras – Lietuva: kokie pokyčiai artimiausioje ateityje bręsta Europoje ir Lietuvoje” (aktyvios diskusijos Lisabonos sutarties tema) su Europos parlamentaru prof. Vytautu Landsbergiu metu prisijungė auditorijos ne tik Kaune, bet ir Marijampolėje, Utenoje, Panevėžyje.

Kauno ED informacija

Naudingos nuorodos

  •  
     


    2022