Šiemet jau antra kartą minėsime Europos dieną karantino ritmu, nors beveik 20 metų ši šventė Kaune tradiciškai šurmuliuodavo koncertais, akcijomis, informacinėmis mugėmis, varžybomis, spalvingais flashmobais ar atraktyviais konkursais, kurie į Laisvės alėją, Rotušės ar Nepriklausomybės aikštes sutraukdavo tiek jaunus, tiek vyresnius.
Visgi, ir šiomis dienomis Kauno gatvėse bus galima sutikti pro šalį praminantį ne vieną europietiška atributika pasipuošusį dviratininką, būrelis šventiškai nusiteikusių jaunų žmonių užeis į Jūsų biurą pasidomėti ar tiesiog užkalbins gatvėje, ką kauniečiui reiškia Europos diena ir kokios ES investicijos Kaune džiugina labiausiai, o įvairiose Kauno vietose įsikūrusiuose knygų nameliuose šiomis dienos rasite leidinių apie Europą ir ES. Taip kauniečiams Kauno Europe Direct ir teatro studija "Dėmesio! Pradedam!" organizuojama akcija “Švęskime Europos Sąjungos gimtadienį kartu” bus priminta, kad būtent gegužės 9 d. prieš 71 metus Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją ir dabar ši diena švenčiama kaip Europos taikos ir vienybės diena.

Nuo gegužės 1 d. Kaune, kaip ir kituose aštuoniuose Lietuvos miestuose, veiklą tęsia naujos kartos informacijos centrai „Europe Direct“.
Europe Direct tinklas (visoje ES veikia 424 centrai) - tai komunikacinis Europos Komisijos projektas, skirtas informuoti visuomenę apie ES, jos prioritetus ir vykdomą politiką, organizuojant renginius aktualiomis ES temomis sudaryti galimybes žmonėms išgirsti ekspertų nuomones ir skatinti diskusijas.

Gegužės 9 d. prasidės Konferencija dėl Europos ateities. Tai bendras Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Ji tęsis metus ir suteiks galimybę piliečiams prisidėti prie Europos Sąjungos ateities kūrimo.

Konferencija dėl Europos ateities yra atvira ir įtrauki svarstomosios demokratijos išraiška. Siekiama, kad kuo įvairesnės visuomeninės padėties europiečiai turėtų daugiau galimybių išsakyti nuomonę apie tai, ko jie tikisi iš Europos Sąjungos, o tai turėtų padėti nubrėžti Europos Sąjungos ateities kryptį ir formuoti politiką.

EUROPOS EGZAMINAS 2021

16 balandžio, 2021

Konkurso, skirto Europos dienai paminėti, dalyviai galės pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kt. jau dvyliktą kartą vyksiančiame „Europos egzamine”. Šiais metais išskirtinį dėmesį skirsime Europos atsigavimui po pandemijos, žaliajai ir skaitmeninei pertvarkai, Europos sveikatos sąjungai, piliečių galimybėms ir dalyvavimui demokratiniame gyvenime.

Kaip organizuojamas „Europos egzaminas“? 

Kontaktiniai duomenys

 • http://www.kaunastic.lt/test/images/tel.png+370 677 75536

  http://www.kaunastic.lt/test/images/address.png

  Studentų g.11-134

  53361 Akademija, 

  Kauno raj.

     http://www.kaunastic.lt/test/images/mail.png  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

    http://www.kaunastic.lt/test/images/fb.png Europe Direct Kaunas

  Nemokamas telefonas (Briuselis)

  0080067891011              

         

Video

 • EUROPOS PILIEČIŲ METŲ HIMNAS

Naudingos nuorodos

 •  
   


  2022