Ne tik Kauno, bet ir Kauno regiono mokyklos ir bibliotekos aktyviai naudojasi Kauno Europe Direct centro sukurtomis paskaitomis, protmūšiais ir kita interaktyvia bei vaizdine medžiaga apie Europos Sąjungą – ypač minėdamos Europos dieną ar nacionalinės bibliotekų savaitės metu.

Vytauto Didžiojo universiteto Leonido Donskio bibliotekoje su Ugnės Karvelis gimnazistais pražaidėme ne tik 2 turų protmūšį apie Europos šalis ir kitas ES įdomybes, bet dar ir Kahoot žaidimą apie įvairius Lietuvos objektus, atnaujintus ar pastatytus ES lėšomis – taip kartu su  VDU Viešosios komunikacijos padaliniu paminėjome nacionalinės bibliotekų savaitės temą „Europos šeimoje”.

   

Rimtam pranešimui apie ES aktualijas ir Lietuvos kelią į ES buvome pakviesti į forumą „Europos Sąjungos kelionė – nauji horizontai”, kurį rengė KTU Inžinerijos licėjus (Panemunė), beje, masiškiausiai Europos egzamine dalyvavusi mokykla.

   

Protmūšį apie ES sužaidėme su 8 Kauno Vyturio gimnazijos devintokų komandomis. Nugalėtoja tapo komanda „Patriotai”.

   

Net 12 KTU Inžinerijos licėjaus dešimtokų komandų iš 2 licėjaus padalinių (Panemunės ir S. Lozoraičio) susirungė protų mūšyje apie ES ir jos šalis. Laimėjo komanda „Vaidoto žvėrys”, vos vienu balu aplenkusi komandą „Aliejuoti”.

 

Kauno m. savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Eigulių padalinyje Lietuvos narystės 20-mečio proga su smalsiais Pilėnų progimnazijos ketvirtokais kalbėjome ne tik apie Europos pavadinimo kilmę, ES įkūrimą, eurą, kaip ES veikia mūsų kasdieniame gyvenime, bet ir apie ES kultūros paveldo ženklą turinčią ir į UNESCO sąrašą įtrauktą Kauno modernizmo architektūrą, o visiems skanaus juoko suteikė žaismingas video apie tipiško europiečio ir italo charakterių stereotipus.

   

Susiskirstę į komandas protmūšyje jėgas išbandė dviejų VDU Rasos gimnazijos vienuoliktokų klasių komandos.

 

Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje protmūšį apie ES ir Europos šalis sužaidė 6 komandos, sukomplektuotos ne tik iš vyresniųjų klasių moksleivių, bet ir mokytojų. Įdomu, kad 2 komandos surinko tokį pat balų skaičių ir užėmė pirmąją vietą!