Jau eilę metų Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) organizuoja profesinio tobulėjimo mokymus mokytojams, mokyklų ir gimnazijų darbuotojams bei vadovams. Jų metu mokyklų atstovai gali pagilinti bei praplėsti žinias pagal savo mokomą dalyką ar pasirinkti bendrojo ugdymo seminarą – o šiemet VDU dėstytojai dalinosi savo žiniomis bei patirtimi daugiau nei 20 seminarų skirtingomis temomis, iš kurių kiekvienas galėjo atrasti sau aktualų ir tinkamą.
Mes pasiūlėme seminarą „Kaip mokyti apie Europos Sąjungą įdomiai“, į kurį užsiregistravo 78 pedagogai ne tik iš Kauno, bet ir iš Alytaus, Klaipėdos bei kitų miestų.
Seminare pristatydami savo daugiau nei 20 metų veiklą – komunikaciją apie Europos Sąjungą – dalinomės patirtimi, kaip galima šią temą moksleiviams perteikti įdomiai: pasinaudojant sukurtomis vaizdinėmis ir interaktyviomis priemonėmis (žaidimais, dėlionėmis, kūrybinių darbų knygelėmis, vaizdo įrašais) iš virtualios bazės „Mokymosi kampelis“ bei kitų šaltinių, kviečiant lektorius ir ekspertus iš konkrečiose ES srityse besispecializuojančių organizacijų, mūsų vykdomų projektų „Europrotai“, „Christmas Tree Decoration Exchange“ ir kt. rėmuose, patiems užsisakant leidinius apie ES iš Europos Sąjungos Leidinių biuro. Akcentavome ES sprendimų įtakos parodymą per kasdieninio mūsų gyvenimo pavyzdžius: kiaušinių ar kt. maistų produktų žymėjimo taisykles sveikatai, ES skaitmenizaciją – per miestų viešojo transporto programėlės TRAFI sukūrimą ES lėšomis ir per ES struktūrinių fondų lėšomis atnaujintus kasdien matomus / dažnai naudojamus kultūrinius, aplinkosauginius, transporto objektus.
Daugelis dalyvavusių mokytojų susidomėjo protmūšių „Europrotai“ galimybėmis ir jų pritaikymu mokyklose – su jais pasidalinome jau vykusių protmūšių mokyklose klausimais, todėl tikimės tolesnės ES temų sklaidos mokyklose jau įdomesnėmis ir netradicinėmis priemonėmis.