Karantininį pavasarį įvyko ir karantininis, t.y. virtualus “Kauno Europrotų” 4 žaidimų turnyras. Keturis trečiadienius iš eilės šį kartą kvietėme susirinkti ne į kokį populiarų Kauno restoraną, prie staliukų, o likome namuose, prie kompiuterių ekranų – tačiau pražaidėme! Paaiškėjo, kad jau trijų pastarųjų Kauno Europrotų sezonų laimėtojai komanda EINA SAU! ir šiemet niekam neužleido pozicijų – ketvirtąjį kartą iš eilės tapo Kauno Europrotais! Jiems ir atiteko grand prizas – Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio įsteigtas prizas – kuponai restorane „Medžiotojų užeiga” kiekvienam komandos nariui. Antrieji – @AiBė (kažkada jau pas mus žaidę, bet paskui išsibarstę po pasaulį- šiuo atveju virtualūs Europrotai leido jiems sugrįžti) pasidalino ES programos “Europa piliečiams“ biuro Lietuvoje įsteigtą prizą. Tretiesiems – naujokams mūsų žaidimuose VDU RASA – atiteko leidyklos Terra Publica įsteigtas prizas: knygos „Kryžiažodžių lobynas” (sudarytojas – daugelio mūsų klausimų autorius Benjaminas Mašalaitis), „Europa: turisto žinynas” ir „Auksinis protas”. Ketvirtieji – ŠEP’as – pasiėmė VšĮ Kaunas In įsteigtą prizą. Penktieji – EUROBOKŠTAI – išsirinko Europe Direct prizą ir atidavė jį naujokams LAKŠTINGALOS, kaip sakė, kad „sužadintų jų motyvaciją dalyvauti kitais metais”.

Dar vieni naujokai D.A.T.A. pasirinko Europos Parlamento nario Bronio Ropės prizą. EKSTRYMAI pasiėmė VšĮ Žaliasis taškas prizą, o UTOPIJA – Europos vartotojų centro prizą. Komanda MMM, nors vilniečiai, bet nusičiupo Kauno miesto savivaldybės įsteigtą prizą ir labai tuo džiaugėsi, o EURO MALKINEI atiteko Lietuvos vartotojų instituto drobiniai maišeliai. Dar vienas gražus gestas – komanda EINA SAU!, laimėjusi 3 iš 4 šio sezono vakaro žaidimų (ir 3 mūsų prizų maišelius) – vieną prizą atidavė visus 4 žaidimus žaidusiai komandai AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS. Taigi, įvyko daug rokiruočių, prizų mainų ir pasidalinimų, tikimės, kad galiausi visi liko patenkinti.
Na, o mes tradiciškai apžvelgsime, kaip gi sekėsi mūsų komandoms žaisti finalinį Europrotų žaidimą. Ture “Skrenda, lekia, zvimbia” greit susigaudėm, kokį vabalą vokiečiai pavertė beveik naminiu, t.y. WV Beetle, tačiau kai kuriems atrodė, kad vokiečiai prisijaukino tarakonus ar karkvabalius. O badaujantys apsuptyje anglų kariai į laisvę paleido, pasirodo, ne tik balandžius (tai ir buvo teisingas atsakymas), bet kiaules, šunis, ir utėles (ir teisingai padarė, kam jas prie savęs turėti). Tik EINA SAU ir EUROBOKŠTAI teisingai susiejo vandens paukščius ir apykakles. Ankštai sustumtų krėslų oro bendrovei mūsų komandos pasiūlė prekės ženkle vaizduoti ne tik gervę (kuri stovi ant vienos kojos), bet ir silkę, sardinę, kregždę, bitę ir net viščiuką broilerį. Ir, pasirodo, visi esam Pagėgių herbo žinovai.
Tiksliųjų mokslų turas parodė, kad grandininė reakcija mums anaiptol ne svetima, išmanome tiek apie rentgeno spindulius, tiek apie barometrus. O štai, kad devynių maurų šokis ir indas yra arabiški skaičai – nežinojo niekas! Spėliojome, kad tai: pintinė, prausimosi dušas, smėlio laikrodis, šaškės, Petri lėkštelė ir t.t. Tačiau labai įdomų klausimą apie aprangos dalies struktūrines dalis – kaip sakoma, prarijome net nekramtę, – iš karto visi suprato, kad tai – pirštinė. O štai anglų jumoras, kad vieno cheminio elemento net nėra – pasirodė neįkandamas. Iš cheminių elementų lentelės mes išmestume kiurį, rentgenį, uraną, enšteinį, natrį, tačiau nobelio (o tai ir buvo teisingas atsakymas) – ne.
Turbo turas parodė, kad neblogai žinome, kokios Europos šalių sostinės įsikūrusios aukščiausiai, kuriame herbe nėra lokio, net Juodkalnijos himnas mums, regis, neblogai pažįstamas. Kiek sunkiau, pasirodo, tik su šalių vėliavų spalvomis.
Krikščionybės ture aukščiausius rezultatus pademonstravo VDU RASA – tik jie susigaudė, kaip šveicarui reformatoriui U. Cvingliui pavyko išlikti neatskirtam nuo bažnyčios. Dauguma komandų gan greit suprato, kaip buvo nubaustos bažnyčioje zyziančios muses, kas simbolizuoja bažnyčią, kuo buvo uždrausta tapti mafijos nariams ir nuo ko jėzuitai “išgelbėjo” kentėjusius Ispanijos gyventojus. Užtai atsakymai apie popiežiui Silvestrui II sukurtą varinę galvą, atsakinėjusią labai konkrečiais žodžiais,- buvo patys įvairiausi: padėk, Dieve; stebuklų laukas, bet geriausias – pagaliau laisvadienis!
Paskutiniame, Įvairių klausimų ture, kokių tik prasčiokiškų titulų neprigalvojome Napoleonui, susiruošusiam nušluoti nuo žemės paviršiaus vieną Ispanijos miestą: plikis, Don Kichotas, Zaragozos žudikas, trubadūrų šokėjas, bežemis, svieto lygintojas ir net avių žudytojas. O suvaržius spaudos laisves apie naujienas padėdavo sužinoti net tik kaimyninės šalies laikraščiai, bet ir šnipai, pašto karveliai ir kontrabandininkai. Elbę graviūroje atpažino tik POKŠTAS, o štai lietuvių kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus, savitai rašiusio natas, – neatpažino niekas. Žiūrovą į vėlių pasaulį mūsų komandos perkeltų ne tik operoje “Žizel”, bet ir “Karmen” bei “Orfėjuje”, o štai “Skylės” vargonais atliekamas “Strazdas” kai kam pasirodė panašus į “Laisvę”, “Lietuva brangi” ar “Trakų pilį”.
Štai taip mums sekėsi gliaudyti klausimus apie Europą, Lietuvą ir Kauną jau 11-ąjame Europrotų sezone.
Dėkojame visiems partneriams už prizus, Benjaminui Mašalaičiui – už klausimus, o visiems mūsų žaidėjams – kad žaidėte, skaitėte, komentavote, rašėte atsiliepimus ir, labai tikimės, kitą sezoną pasimatyti ir sužaisti gyvai!

Bendra rezultatų lentelė