Balandžio 28 d. Kauno kolegijoje hibridiniu būdu vyko konferencija-diskusija „Europos Sąjungos sanglaudos politika: aktualijos ir perspektyvos“, skirta plačiau informuoti visuomenę, ypač studentus bei moksleivius, apie Europos Sąjungos sanglaudos politiką, Teisingos pertvarkos fondo ir Europos ekonomikos gaivinimo plano įgyvendinimo aktualijas bei didinti informuotumą apie ES finansuojamus projektus ir apie jų poveikį gyvenimui. Pranešimus skaitė ir su klausytojais diskutavo 8 lektoriai, moderavo Kauno Europe Direct centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė ir Kauno kolegijos Verslo fakulteto lektorius Saulius Tvirbutas, o renginio pabaigoje visų laukė interaktyvus konkursas-protmūšis „10 klausimų apie ES sanglaudos politiką“.
Apie ES politinius prioritetus, Bendrijos atsaką į karą Ukrainoje ir pagalbą šalies pabėgėliams bei kaip ES laikosi savo plano įtemptos geopolitinės situacijos fone pasakojo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje Komunikacijos grupės asistentė Aušrinė Diržinskaitė.
Europos žaliojo kurso sąlygojamas naujas galimybes ir atsakomybes pristatė Lietuvos atsakingo verslo asociacijos vadovė, VU KF partnerystės docentė Audronė Alijošiutė-Paulauskienė.
Apie įmonių socialinę atsakomybę ir tendencijas Lietuvoje kalbėjo Kauno PPAR Marijampolės filialo l.e.p. direktorė Roberta Ažukaitė.
Kaunas-Europos kultūros sostinės 2022 veiklas ir jau pasiektus rezultatus pristatė programos koordinatorius Lukas Alsys.
Po pertraukos ES investicijas savo regionuose pristatė Šakių r. savivaldybės administracijos Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vyr. specialistė Ingrida Maksvytienė ir Raseinių r. savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėja Indrė Antanaitienė.
Apie ES investicijas lemiančius veiksnius, remdamosi atliktu tyrimu, kalbėjo Kauno kolegijos lektorės Lina Paliulienė ir Janina Endriukaitienė.
Per ateinančius septynerius metus Europos Sąjunga numačiusi investuoti 8 milijardus eurų, siekiant kelti Lietuvos ekonominį, socialinį, aplinkosauginį, kultūrinį gerbūvį. Dėl ES biudžeto Europoje ant savo stalo galime patiekti kokybiškų maisto produktų, naudodamiesi geresne kelių ir geležinkelių infrastruktūra lengviau keliauti po žemyną ir gauti geresnes viešąsias paslaugas.
Nuotaikingame protmūšyje apie ES investicijas Lietuvoje ir žymiausius ES lėšomis atnaujintus objektus dalyvavo 46 žaidėjai.
Renginys buvo organizuotas vykdant Kauno kolegijos Verslo fakulteto projektą Nr. 2020CE16BAT099 „Informavimo priemonių ciklas apie ES sanglaudos politiką ir jos poveikį piliečių gyvenimo kokybei“.