Europos dieną socialiniais tinklais nuvilnijo ypatingas vaizdo sveikinimas, sukurtas 10-ties Lietuvos Europos Direct centrų Lietuvoje iniaciatyva. Visų miestų, kuriuose yra įsikūręs Europe Direct centrai, atstovai sveikino su Europos diena, savitai pabrėždami kiekvieno miesto ypatumą.

Kauno atstovas – “Ekskursas” gidas ir koordinatorius Algimantas Grigas sveikinimus siuntė stovėdamas šalia vieno įspūdingiausio tarpukario Kauno modernizmo pastatų – Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus. 1919-1939 m. Kauno modernizmo (dar vadinamai optimizmo) architektūrai –  vieninteliam objektui Lietuvoje – yra suteiktas Europos kultūros paveldo ženklas, o 2023 m. rugsėjį sulaukta ir pasaulinio istorinio pripažinimo –  kaip 5-oji Lietuvos materialaus paveldo vertybė įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Diračiais besivažinėjantys senjorai sveikinimus siuntė iš žaliosios Tauragės (šis miestas buvo atrinktas kaip vienas iš 100 miestų, sieksiančių iki 2030 m. tapti klimatu neutraliu miestu). Vėjo Europai linkėjo laivo kapitonas iš Klaipėdos, o iš Lietuvos jaunimo sostinės sostinės – Marijampolės skriejo jaunų merginų sveikinimai.

O kaip su Europos diena sveikina kiti miestai?  Pažiūrėkite čia.