2020 m. liepos 10 d. 14 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas) įvyks renginys „Lietuva Europoje, Europa Lietuvoje”, skirtas euro įvedimo Lietuvoje 5-erių metų sukakčiai paminėti.
Renginį paskaita „Europos pinigų istorija: euro kelias į Lietuvą” pradės mokslininkas fizikas, habilituotas daktaras, tremtinys, kraštotyrininkas, muziejininkas, buvęs Kauno miesto tarybos narys, profesorius Stanislovas Sajauskas, Ne vieną knygą apie pinigų istoriją išleidęs numizmatikos ekspertas pasidalins savo įžvalgomis apie Europos ir Lietuvos pinigų istorijos raidą ir ypatumus, pristatys naujausią savo knygą apie Lietuvos heraldiką.

Po paskaitos pakviesime į karikatūrų parodos „Smailiu žvilgsniu į Europos Sąjungą“ atidarymą. Parodą pristatys jos autorius – dailininkas grafikas, knygų iliustratorius, Europos karikatūristų FECO, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir XXVII knygos mėgėjų draugijos narys, daugelio tarptautinių karikatūrų parodų dalyvis ir laureatas Vladimiras Beresniovas (Vlaberis), jau penkis dešimtmečius kuriantis humoristinius piešinius, karikatūras, knygų iliustracijas (apipavidalino daugiau nei 100 knygų), ekslibrisus, portretus, firminius ženklus, rašantis „vlaberizmus“ ir, beje, pirmasis iš Lietuvos 2015 m. dalyvavęs Europos Parlamente vykusioje kasmetinėje Sacharovo premijos įteikimo ceremonijoje.
Renginio organizatoriai – Kauno Europe Direct informacijos centras, Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA) ir XXVII knygos mėgėjų draugija, Partneris – Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus.Daugiau informacijos:
Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė, Kauno Europe Direct informacijos centras, tel. 867775536, kaunas@eudirect.lt
Dalia Poškienė, Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA), tel. 868839781, dposkiene@gmail.com