2022 m. vasario 24 ir 28 d. Kauno Europe Direct centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė kartu su KTU tyrėja dr. Jurgita Baryniene skaitė 2 viešas paskaitas apie Europos Sąjungos Sanglaudos politikos Lietuvoje/Kaune  rezultatus bei ateities perspektyvas. Jose dalyvavo 2 Kauno kolegijos verslo fakulteto studentų grupės, apie 70 žmonių.Buvo apžvelgti sanglaudos politikos tikslai, įtaka šalių ekonomikai, socialinei ar aplinkosauginei aplinkai, regionų skirstymo kriterijai ir finansavimas (taip pat – Lietuvos situacija), Sanglaudos politiką įgyvendinantys fondai ir jų ypatumai, daug dėmesio buvo skirta finansavimo kryptims Lietuvoje, pasiektiems rezultatams įvertinti, pristatytos ES Sanglaudos politikos po 2020 m. perspektyvos, pristatyta nauja ES finansavimo priemonė – Next Generation EU.

Paskaitų pradžioje atlikome tyrimą, kiek objektų savo mieste, atnaujintų ES lėšomis, žino studentai. Pasirodo – ne tiek ir daug. Ir nors ES paramą gavusių objektų informacinės lentelės jau yra tapusios miesto įvaizdžio dalimi – tik kiek daugiau trečdalis studentų galėtų išvardinti daugiau nei 5 objektus. Neabejojame, kad pasibaigus paskaitoms – šis skaičius ženkliai išaugo, nes kalbėjome ne tik apie “sunkiuosius” projektus: geležinkelio vėžę RAIL BALTICA, ES paramą kultūros įstaigų/bažnyčių atnaujinimui, bet ir apie kultūros paveldo skaitmeninimą, įvairių universitetų vykdomus sveikatos diagnostikos, dirbtinio intelekto panaudojimo projektus, verslo projektus, socialines iniciatyvas, juolab, kad vienas Lietuvos projektas “Aš tavo kaimynas. Nerūšiuok manęs. Susipažinkime” buvo nominuotas kasmetiniams geriausių projektų visoje ES apdovanojimams “Regiostars’21”.

Per slido programėlę pakvietėme pasivaržyti studentus atpažinti 10 įdomiausių ar netikėčiausių projektų, atnaujintų ar modernizuotų ES lėšomis. Nemažai studentų atpažino Kauno “Žalgirio” areną, Pažaislio vienuolyno ansamblį ar Klaipėdos delfinų terapijos centrą, o štai su Birštone esančia jūros oro efekto “Sraige” ar Rietavo Oginskių dvaru – buvo kebliau.

Renginys buvo organizuotas kaip  Kauno kolegijos projekto Informavimo priemonių ciklo apie ES sanglaudos politiką ir jos poveikį piliečių gyvenimo kokybei“ dalis.