Informuojame, kad jau veikia atnaujintas ES investicijų 2021-2027 m. Lietuvoje tinklapis https://2021.esinvesticijos.lt. Kviečiame susipažinti bei sekti atnaujinamus finansavimo projektus!

2021-2027 m. ES struktūrinės lėšos pasieks per ES atsigavimo po pandemijos ir atsparumo didinimo planą „Next Generation EU”, kuris yra galimybė po pandemijos ES tapti stipresnei, pertvarkyti savo ekonomiką, sukurti galimybių ir darbo vietų. Šiuo planu ES šalys susitarė kartu investuoti 806,9 mlrd. eurų, iš kurių Lietuvai skirta virš 2 mlrd. Eurų dotacijomis. Šiuos pinigus visų valstybių vardu Europos Komisija skolinasi tarptautinėse finansų rinkose – tai vyksta pirmą kartą ES istorijoje.

Subsidijų skyrimas valstybei narei susietas su jos nacionaliniu ekonomikos gaivinimo planu „Naujos kartos Lietuvą”, kurio turinys ir įgyvendinamas derinamas su Europos Komisija. Planai dera su šaliai skirtomis rekomendacijomis, Europos žaliojo kurso ir skaitmenizacijos tikslais. Kitaip tariant, šios lėšos investuojamos į reformas ir jos išmokamos pagal tai, kaip valstybei sekasi siekti sutartų reformų tikslų.

„Naujos kartos Lietuvą” – tai mūsų šalies planas pasinaudoti Europos Komisijos pasiūlyta  Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemone, kuri, reaguojant į COVID-19 sukeltas ekonomines ir socialines pasekmes, skirta finansuoti valstybių narių struktūrines reformas ir skatinti ūkio atsigavimą.