Rugsėjo 15 d. Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamento plenariniame posėdyje skaitė metinį pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį. Metiniame pranešime EK Pirmininkė kalbėjo apie ES laimėjimus bei patiriamus iššūkius ir pristatė naujus pasiūlymus, kurie būtų naudingi visiems europiečiams – nuo pasirengimo visuomenės sveikatos grėsmėms ir socialinių aspektų iki lyderystės technologijų srityje ir saugumo.

Kreipdamasi į Europos Parlamento narius Ursula von der Leyen išreiškė ir palaikymą Lietuvai, Latvijai ir Lenkijai sprendžiant migracijos klausimus.

„ Gerbiamieji Parlamento nariai, žmonės nėra derybų įkaitai. Pažvelkite, kas dedasi prie mūsų sienos su Baltarusija. Minsko režimas žmones pavertė įrankiais. Susodino juos į lėktuvus ir parodė kelią Europos sienos link. To negalima toleruoti. Ir tai rodo greita Europos reakcija. Galite būti tikri, toliau palaikysime Lietuvą, Latviją ir Lenkiją. Ir vadinkime daiktus tikraisiais vardais: tai hibridinė ataka, kuria siekiama destabilizuoti Europą. “

Visą Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen kalbą (lietuvių kalba) galite skaityti ČIA.

Tos pačios dienos vakare Europos namuose (Gedimino pr. 16, Vilnius) vyko diskusija „Europa šiandien ir ko tikėtis 2022-aisiais?“ apie EK pirmininkės kalbos akcentus ir Europos ateities planus, kurioje dalyvavo Europos Parlamento narys Juozas Olekas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė Agnė Kazlauskaitė, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė, o moderavo Aidas Puklevičius.
Diskusijos transliacijos įrašą galite rasti ČIA.