Kauniečiai, gegužės 9 d. per pietų pertrauką užsukę į PC „Akropolis“ papietauti, apsipirkti ar susitikti su draugais, buvo maloniai nustebinti gyvo džiazo garsų. Čia skirtinguose aukštuose ir vietose vyko akcija-flashmobas Europos diena su džiazu“: profesionalūs džiazo muzikantai (Leonardas Bėkša – trimitas, Kęstutis Malskis – tenoro saksofonas, Ernestas Petraitis – trombonas, Simonas Remeika – tūba, Gražvydas Dimbelis – mušamieji instrumentai) atliko 4 muzikinius kūrinius: Europos Sąjungos himną, ukrainiečių liaudies dainą Maricko Chicheni – solidarizuojantis su karą išgyvenančia Ukraina ir linkint taikos, prancūziškąją Champs Elisees melodiją – nes šiuo metu rotacijos principu ES Tarybai pirmininkauja ši valstybė bei lietuvišką hitą – „Gèra“,  nes šiais metais Kaunas – Europos kultūros sostinė dalinasi savo kultūra.

Pasiklausyti džiazo stabtelėjusius žmones su Europos diena sveikino VDU „Rasos“ gimnazijos teatro studijos „Dėmesio! Pradedam“ artistai, pasidalindami informaciniais leidiniais apie ES ir saldumynais. Akcija-flashmobo organizatorius – Kauno Europe Direct centras taip pasveikino miestiečius su Europos diena.

1950 m. gegužės 9 d. pasirašyta istorinė Prancūzijos užsienio reikalų  ministro Roberto Šumano deklaracija, kuria tuomet karo nualintas Europos tautas jis pakvietė vienytis, yra laikoma Europos integracijos pradžia ir kasmet švenčiama kaip Europos Sąjungos gimtadienis. Šią dieną visose ES šalyse, miestuose ir miesteliuose vyksta daugybė Europos dieną mininčių renginių. Šiemet Europos diena minima santūriau ir su palaikymu į Europos žemyną sugrįžusį karą išgyvenančiai Ukrainai.

Europos dienos renginiai Kaune truko visą savaitę: sekmadienį vyko visų Europe Direct centrų tinklo Lietuvoje organizuotas virtualus  protmūšis „Europietiškos IQ kovos“, įvairiuose Lietuvos miestuose žymiausiai pastatai apšviesti ES vėliavos spalvomis – vyksta akcija „ES ir Ukraina šviečia vienodai“ (Kaune – Valstybinis muzikinis teatras), gegužės 8 d. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje Rotušės aikštėje pakvietė į koncertą „Europos diena. Vienybės simfonija“, kuriame buvo apdovanoti Metų Europietis (juo tapo Jonas Ohmanas, organizacijos „Blue / yellow“ įkūrėjas) ir Metų jaunoji Europietė (Panevėžio vaikų dienos centre savanoriaujanti Roberta Beleckaitė), o gegužės 9 d. visą dieną galima sudalyvauti virtualiame Europos egzamine.

Daugiau akcijos-flashmobo „Europos diena su džiazu” nuotraukų yra čia.