Jau beveik 20 metų Europos diena Kaune tradiciškai šurmuliuodavo koncertais, akcijomis, informacinėmis mugėmis, varžybomis, spalvingais flashmobais ar atraktyviais konkursais, kurie į Laisvės alėją, Rotušės ar Nepriklausomybės aikštes sutraukdavo tiek jaunus, tiek vyresnius. Tačiau šių metų Europos dienos minėjimo kitokį ritmą visoje Europoje padiktavus #Covid19 pandemijai, kviečiame į virtualią karikatūrų parodą.
Parodos „Smailiu žvilgsniu į Europos Sąjungą“ autorius – dailininkas grafikas, knygų iliustratorius, Europos karikatūristų FECO narys, daugelio tarptautinių karikatūrų parodų dalyvis ir laureatas Vladimiras Beresniovas (Vlaberis). Jau penkis dešimtmečius Vlaberis kuria humoristinius piešinius, karikatūras, knygų iliustracijas (apipavidalinta daugiau nei 100 knygų), ekslibrisus, portretus, firminius ženklus, rašo „vlaberizmus“, fotografuoja, daro instaliacijas, tapo. 2015 m. dailininkas (pirmasis iš Lietuvos) buvo pakviestas ir dalyvavo Europos Parlamente vykusioje kasmetinėje Sacharovo premijos įteikimo ceremonijoje (premija buvo įteikta Saudo Arabijos tinklaraštininkuis Raifui Badaviui (Raif Badawi)- nuteistam dešimt metų „už islamo įžeidimą“).

Ši virtuali paroda – jau ne pirmas Kauno Europe Direct informacijos centro ir Vlaberio smagaus bendradarbiavimo pavyzdys: autoriaus karikatūros yra iliustravę ir spalvingų akcentų suteikę ne vienam Kauno Europe Direct informacijos centro renginiui.
Pasibaigus karantinui surengsime jau ne virtualų, bet tikrąjį šios parodos atidarymą ir eksponavimą Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje Kaune. Kartu renginyje pakviesime padiskutuoti apie Europos Sąjungos veiksmus kovojant su Covid19 pandemija kartu su Europos Parlamento nariu prof. Liudu Mažyliu.
Parodą ir diskusiją organizuojame kartu su Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA) ir XXVII knygos mėgėjų draugija (kuriai priklauso ir pats parodos autorius Vlaberis).
Ir dar pasidalinsime keletu šmaikščių Vladimiro Beresniovo „vlaberizmų:
* Jeigu mano žodžiai auksiniai, tai aš juos atsiimu
* Kiekvienas pagal savo išsilavinimą iš proto eina
* Geriau stovėti ištiesus ranką, negu ištiesti kojas
* Kartais, pagadinus orą, bylinėjamasi dėl orumo
* Kaip pasiklosi, taip ir atsikelsi
* Jeigu rizikuoju ne aš, tai rizika – dėkingas dalykas
* Duokit jam atramos tašką, ir jis nenugrius
* Humoras ir satyra – tai saldaus ir kartaus mišrainė
* Jeigu tu nepraturtėjai, tai nors pasistenk išsaugoti ką turi
* Laikui bėgant, laikas greičiau bėga
* Būna gerai, kada gerai
* Meilė neturi garantinio laiko
* Gyvenimas keičiasi, o dešimt Dievo įsakymų lieka
* Kuo protas silpnesnis, tuo jis išdidesnis
* Kam – Europa, o kam – skrandžio opa
* Anksčiau užknisdavo partijos šūkiai, dabar – reklama
* Jeigu neturi ką veikti – netrukdyk kitiems
* Viešpats davė žmogui širdį, galvą, smegenis, protą, o puikybė ateina pati…
* Kuo gilesnė bedugnė, į kurią krenti, tuo daugiau šansų išmokti skraidyti…
* Ir Ožiaragio žvaigždyne pasitaiko avinas
* Tinginiui geriau skursti, nei kurti
* Kartais per didelis protas nuveda į beprotnamį
* Kiek reikia išlieti sūraus prakaito, kad gyvenimas taptų saldus