Šiemet jau antrą kartą minėsime Europos dieną karantino ritmu, nors beveik 20 metų ši šventė Kaune tradiciškai šurmuliuodavo koncertais, akcijomis, informacinėmis mugėmis, varžybomis, spalvingais flashmobais ar atraktyviais konkursais, kurie į Laisvės alėją, Rotušės ar Nepriklausomybės aikštes sutraukdavo tiek jaunus, tiek vyresnius.
Visgi, ir šiomis dienomis Kauno gatvėse bus galima sutikti pro šalį praminantį ne vieną europietiška atributika pasipuošusį dviratininką, būrelis šventiškai nusiteikusių jaunų žmonių užeis į Jūsų biurą pasidomėti ar tiesiog užkalbins gatvėje, ką kauniečiui reiškia Europos diena ir kokios ES investicijos Kaune džiugina labiausiai, o įvairiose Kauno vietose įsikūrusiuose knygų nameliuose šiomis dienos rasite leidinių apie Europą ir ES. Taip kauniečiams Kauno Europe Direct ir teatro studija „Dėmesio! Pradedam!” organizuojama akcija “Švęskime Europos Sąjungos gimtadienį kartu” bus priminta, kad būtent gegužės 9 d. prieš 71 metus Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją ir dabar ši diena švenčiama kaip Europos taikos ir vienybės diena.

Nors kelionės ir pramogos dabar apribotos, Kauno Europe Direct informacijos centras kviečia visus į virtualią kelionę po Europą eksprESu – vaizduotės ir žinių traukiniu. Juk 2021-ieji – Europos geležinkelių metai! Šios virtualios kelionės tikslas – paskatinti žaidėjus sužinoti įdomių dalykų apie Europos Sąjungą. Kiekviename eksprESo vagone keliautojų lauks įdomios mįslės, užduotys ir galvosūkiai. Žaidimas, sukurtas virtualaus pabėgimo kambario formatu, o jame bus galima dalyvauti naudojant Actionbound programėlę. Kelionė eksprESu ne tik pagilins žinias apie Europos Sąjungą, bet ir tikrai pamankštins smegenis! Žaidimo startas – gegužės 9 d. 9 val., QR kodo ieškokite Europe Direct Kaunas socialinės medijos puslapyje, o savo žinias “keliaujant” po Europą bus galima tikrinti visus metus.
Gegužės 7 d. Europos dienos proga beveik 150 moksleivių ir pedagogų iš visos Lietuvos (taip pat ir iš Kauno) jau virtualiai apsilankė Europos Komisijoje Briuselyje sužinoti apie institucijos funkcijas, vaidmenį, sprendimų priėmimo mechanizmą Europos Sąjungoje. Vizitą organizavo 9 Europe Direct centrai Lietuvoje.
Penktadienį iki pat vidurnakčio kviečiame virtualiai sudalyvauti Europos egzamine (organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje), o gegužės 7-9 dienomis – „gyvai” orientavimosi varžybose „Pažink Europą pažindamas Kauną“ (organizuoja Kauno m. V. Kudirkos viešoji biblioteka).
Informacija apie kitus Europos Sąjungos gimtadienio renginius ir iniciatyvas (LUX Europos kino apdovanojimą pelniusių filmų peržiūrą, diskusijas ar virtualias muzikines keliones) galima rasti https://bit.ly/3nTOwP2.