Beveik 30 metų NVO Lietuvos Junior Achievement (LJA)  sėkmingai įgyvendina progresinio ekonominio švietimo, verslumo ugdymo, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai programas bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose ir aukštosiose mokyklose. 2022 m. balandžio 8 d. kaip Vertinimo komisijos nariai dalyvavome LJA organizuotoje Kauno regiono mokinių jaunųjų bendrovių eXpo, kuri vyko Vytauto Didžiojo universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete. Parodoje dalyvavo 44 jaunosios bendrovės iš 16 Kauno miesto bei Kauno rajono mokyklų (iš viso Lietuvoje susikūrė daugiau nei 800 jaunųjų bendrovių). Jos demonstravo, kokią antreprenerišką kelionę šiais mokslo metais jau nužygiavo, kokius produktus sukūrė bei pristatinėjo savo veiklą Vertinimo komisijos nariams. Stebino ir džiugino moksleivių idėjos ir pirmieji savarankiško verslo įgūdžiai: nuo kuriamų kvepiančių žvakių ar maišelių į batus, draugystės apyrankių iš panaudotų šaukštų, ekologiškų tablečių gertuvių valymui iki mobiliųjų programėlių, perspėjančių vartotoją, kad jis per arti ekrano ir taip saugančių jo akis, darbo paieškos ar teikiančias psichologinę pagalbą svetainių jaunimui.

Įvairias nominacijas įsteigė ir moksleivių pasiekimus vertino daugiau nei 20 Lietuvos ir Kauno švietimo įstaigų, organizacijų ir įmonių atstovų, tarp kurių – Kauno savivaldybė, Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmai, KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas, VšĮ „Versli Lietuva“, bendradarbystės centras „Spiečius“, Kauno kolegija, IĮ „Finansiniai rodikliai“, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Kauno švietimo inovacijų centras, UAB „Adeo Web“ ir kt.

Kauno Europe Direct centro įsteigta nominacija  „Europietiškiausia jaunąja bendrove“  išrinkome ir apdovanojome Kauno „Santaros“ gimnazijos mokinių jaunoji bendrovę „Freezy“. Jaunoji bendrovė turi ambicingą planą: dirba ties vienos labiausiai paplitusios šiukšlių formos – cigarečių nuorūkų perdirbimu į tvarius drabužius.