Dar 2020 m. Kauno Europe Direct centro organizuotame protų mūšių turnyre „Europrotai“ 7 draugų komanda „EINA SAU!” laimėjo pirmąją vietą ir europarlamentaro Petro Auštrevičiaus įsteigtą grand prizą – kvietimą apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje. Deja, atėjusi pandemija sujaukė planus ir atidėjo prizo išpildymą neribotam laikui. Ir štai, visai besibaigiant 2021-siems metams, visus nudžiugino žinia – atnaujinamos kelionės į Briuselį!

Po ilgo laukimo į laimėtą kelionę praeitų metų lapkričio pabaigoje išvažiavo  komandos „EINA SAU!“ nariai Jurga, Jūratė, Rolandas, Saulius, Inga, Lina ir Rimantas. Į Europos Parlamentą jie keliavo ne pirmą sykį – nes ir 2018 m. tapę „Europrotų“ nugalėtojais buvo išvykę į EP Strasbūre, tą sykį europarlamentarės dr. Laimutės Andrikienės kvietimu.

Pasak komandos nario Sauliaus, nepaisant objektyvių priežasčių (ne pats geriausias oras, dėl pandemijos apribojimų nevyko kalėdinės mugės, ribotas laikas miestų aplankymui), kelionėje buvo pakankamai daug malonių atradimų.  Ypatingą įspūdį paliko istorinis Vokietijos miestas Goslaras, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Patiko Drezdeno senamiestis, Kelno katedra.

Briuselyje keliautojus ypač maloniai nustebino įvairių šalių prakartėlių paroda Briuselio katedroje.

Europos Parlamento pastato vidus labai nesiskiria nuo analogiško Strasbūre, nors … naujiena buvo ta, kad EP rūmai Briuselyje pastatyti ant neypatingai stabilaus grunto ir todėl palaipsniui, bet užtikrintai grimzta.

Ir žinoma, Petras Auštrevičius paliko puikų įspūdį – nesijautė jokio oficialumo, paprastai ir suprantamai pristatė savo veiklą ir EP aktualijas.

Komandos EINA SAU!”  nariai dėkoja už suteiktą galimybę ir sako, kad stengiasi galimybėmis pasinaudoti! Mes, Kauno Europe Direct centras, savo ruožtu taip pat dėkojame europarlamentarui Petrui Auštrevičiui už tokio puikaus prizo įsteigimą mūsų žaidimui ir pritariame protmūšių komandos nuomonei dėl naudojimosi galimybėmis. Juk…. jau artėja 12-asis Europrotų sezonas! Ruoškitės!