Birželio 8 d. Jonavoje įvyko žurnalo IQ surengtas ekonomikos forumas „Perėjimas prie neutralaus poveikio klimatui ekonomikos”.

Jonavos rajono savivaldybė yra viena iš trijų Lietuvoje, kuri susidurs su didžiausiais žaliosios transformacijos iššūkiais dėl jų pramonės/energetikos įmonių, išmetančių daug CO2. Kaip, pasitelkus ES teisingos pertvarkos fondo investicijas, įveikti šiuos iššūkius vakar Jonavoje diskutavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega, Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė, bendrovės „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas ir Lietuvos banko vyriausioji ekonomistė Nora Marija Laurinaitytė.

Praėjusių metų pabaigoje Europos Komisija (EK) patvirtino papildytą 2021–2027 m. Europos Sąjungos (ES) investicijų programą Lietuvai, kurioje iš Teisingos pertvarkos fondo (TPF) ir nacionalinių lėšų numatomos 309,1 mln. eurų investicijos Kauno, Šiaulių ir Telšių apskritims, susiduriantiems su didžiausiomis perėjimo prie klimatui neutralios ekonomikos rizikomis. Šios investicijos bus skirtos ne tik šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimo mažinimui, bet ir regionų ekonomikos diversifikavimui, investuotojų pritraukimui ir naujų darbo vietų kūrimui.

Su didžiausias žaliosios transformacijos iššūkiais susidurs Jonavos, Akmenės ir Mažeikių rajonų savivaldybės, kuriose itin didelę įtaką regiono ekonomikai turi trąšų gamintoja „Achema“, cemento gamykla „Akmenės cementas“ ir bendrovės „Orlen Lietuva“ valdoma Mažeikių naftos perdirbimo įmonė.

IQ žurnalas nuolat rengia konferencijos įvairiuose šalies miestuose ir rajonuose jiems aktualiomis temomis. IQ forumo Jonavoje partneriai yra Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Jonavos rajono savivaldybė, Lietuvos bankas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Kauno Europe Direct centras.

Forumo vaizdo įrašas