Kovo 15-16 d.  Kaune vyko Tarptautinė mokinių mokomųjų bendrovių, arba kitaip – jaunųjų bendrovių, eXpo. Tai dviejų dienų tarptautinis jaunimo antreprenerystės festivalis, kuriame moksleiviai iš Lietuvos ir kitų Europos valstybių (Latvijos, Ispanijos, Ukrainos ir Bulgarijos)  testavo savo verslo idėją tarptautinėje aplinkoje, mokėsi užmegzti verslo santykius, pritraukti investuotojus. Pirmoji diena buvo skirta pažintims ir tobulėjimui, o antrąją dieną, ketvirtadienį,, Kauno „Akropolyje“ vyko eXpo, kurioje jaunosios bendrovės prekiavo savo produktais: tai mokinių edukacinė patirtis, kurios metu jie mokosi bendrauti su klientais, verslo mentoriais, mokosi parduoti savo produktus/paslaugas ir konkuruoti realiomis rinkos sąlygomis.  Iš viso dalyvavo 69 jaunosios bendrovės – virš 300 moksleivių, kurie pasiūlė savo idėjas ir produktus nuo inžinierinių sprendimų, gaminančių elektros energiją vaikštant, savanorystės ar kambario paieškos nuomai mobiliųjų aplikacijų iki įvairiausių rankdarbių iš antrinių žaliavų ar net saldžių gardėsių.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau eilę metų yra įsteigusi nominaciją „Europietiškiausia bendrovė“ – ją pelno labiausiai ES prioritetus atitinkanti, aktuali visai Europos rinkai/žmonėms idėja ar produktas, atitinkanti tiek socialinius, tiek aplinkosauginius aspektus. Su komandomis bendrauja ir atranką EK atstovybei padeda vykdyti ir Kauno Europe Direct centras. Europietiškiausia 2023 metų jaunąja bendrovė buvo išrinkta trijų vaikinų sukurta bendrovė HelpBand (S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija), sukūrusi prototipą apyrankės, kurią dėvintis asmuo vienu mygtuko paspaudimu gali išsikviesti pagalbos tarnybas. Prietaisas pagelbėtų vyresniojo amžiaus, turintiems sveikatos problemų, užsiimantiems ekstremaliu sportu asmenims ir visiems, kurie norėtų jaustis saugiai.

Buvo išrinktos ir 3 geriausios verslo idėjos:

1 vieta – „RooMates“, Lietuva (Kauno „Saulės“ gimnazija, mokytoja Sandra Paštuolytė, nominaciją steigė Kauno savivaldybė).
2 vieta – „Little Universe“, Latvija (Madona State gymnasia, mokytoja Iveta Vabule, nominaciją steigė Scandagra).
3 vieta – „Plantum“, Bulgarija (Private English Language School „Prof. Ivan Apostolov”, mokytojas Ivan Petrov, nominaciją steigė Kauno Grūdai).

Renginio organizatoriai – Lietuvos Juniour Achievement.

Trumpas video iš mugės „Akropolyje“ yra čia.