Antrajame Europrotų žaidime į pirmą vietą iškopė ir “Bokšto” šonkauliukų užkandą valgys EINA SAU!, šį kartą KULTŪRISTUS palikusi antroje vietoje 3 balų skirtumu, o tretieji – YABADABADOO, sveikiname! Apžvelkime, kaip gi mums sekėsi lukštenti šio žaidimo klausimus.

VšĮ “Žaliasis taškas” parengti klausimai apie rūšiavimą atskleidė, kad mūsų komandos rūšiuoti moka taip 50/50. Daug kas norėjo surūšiuoti dantų šepetėlį, kuris šiaip jau yra nerūšiuojamas. Bet užtat dabar visi sutartinai mes vienkartinį kavos puodelį į plastiko konteinerį. Ir apie sąvartynus mūsų žinios gan neblogos! O štai apie paukščius – to nepasakysi. Spalvingiausią Lietuvos paukštį europinį bitininką pervadinome į advokatą, giesmininką, mokytoją, kalvelį,  vikarą, žveją ir net sanitarą. Kad absoliučiai dominuojantis planetos paukštis yra višta žinojo tik PUMPURĖLIAI ir ŠEP, kitų komandų nuomone, vištoms rimti konkurentai šiai pozicijai užimti yra balandžiai ir varnos. Su lotyniškais posakiais apie dvigubų standartų pateisinimą daugiau mažiau susitvarkėme, o koks terminas su paukščio vardu gimė pradėjus populiarėti tikrovės neatitinkantiems keliautojų pasakojimams (teisingas atsakymas – antis) – neatspėjo niekas!

Italiją, pasirodo, gan gerai pažįstame: žinome, kur link žvelgia Bruno statula, iš kur kilo pistoleto pavadinimas ir kuo vertėsi Dantės proanūkis. Linksmybės prasidėjo tik aiškinantis, kokį žodį sušuko jūreivis, gelbėjant priešais Šv. Petro baziliką Romoje statomą obeliską. Ogi: žemė, finite, Dieve, amen, stop, aleliuja ir mama mia! Teisingo atsakymo – žodžio “vandens” – neatspėjo niekas. Iš Izraelio šiaurės kildinome ne tik G. Galilėją (žinias čia pademonstravo tik EKSTRYMAI ir DRAUGAI), bet ir Rafaelį, L. Pavaroti, Tiberijų, I. Niutoną, E. Ramazoti, Mikelandželą bei Garibaldį. Ir  Angliškuoju vadinamą tiltą Romoje pervadinome į Veidrodinį, Kairįjį, Kairiarankį, Kreivąjį, Išvirkščiąjį ir net Nuodėmingąjį. Na, o už tai, kad išradėjo Bell žmoną italams daro gražia ne tik vyro pavardė (teisingą atsakymą atspėjo daugelis), bet dar ir botulinas ir skalpelis – 2 komandoms pridėtume dar po balą už išradingumą (bet Europrotų taisyklėse to neparašyta…).

Raidžių EU ture aistrų ir ginčų sukėlė kažkada Anglijoje įvestas perukų pudros mokestis. Tikslų atsakymą žinojo LUKTELK, KEBERIOKŠT ir YABADABADOO, bet teko mums po pusę balo pridėti ir komandoms už plaukų ar priklijuojamą peruką (nes tai atitiko EU raidžių sąlygą). Sukto klausimo  apie vardą Karolio II Pamišėlio garbei gavusį miestą, į kurį galima nuskristi ir iš Lietuvos – neatspėjo niekas. Kaip gimė pieštuko formos sijonas – supratome daugelis, o kaip atsirado Olomouco miesto pavadinimas – tik EINA SAU!. Kokias sezonines prekes pradėjo gaminti ilgus šepečius gaminusi firma „ADDIS“ įspėjo tik ŠEP, kitos komandos į gamybą paleido skėčius, aulinius batus, sniego šluotas, kepures, kalėdines lemputes ir girliandas.

Teste su vietovardžiais geriausias žinias pademonstravo AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS, o Vaizdų ture vėl prasidėjo linksmybės. Pasirodo, Bridos bažnyčios vardas ir vaizdas įkvėpė sukurti ne tik vestuvinį tortą, bet ir teleskopinę meškerę, Eifelio bokštą ir Toblerone šokoladą. Spiralės formos namą Darmštate pervadinome į Parabolės, Hiperbolės ir Elipsės namą. Tulle prefektūrą pasaulyje, mūsų komandų nuomone,  išgarsino ne tik tiulis, bet ir medus, dėlionė, šokoladas, kaleidoskopas ir vafliai (ypač vafliai). F. Gehry suprojektuotą Šokantį namą pervadinome į Tirpstantį, Apgirtusį ar net jau visai Girtą namą. Užtai žinome visi Sraigės namą Sofijoje ir ką simbolizuoja Prištinos bibliotekos stogas. Kaulų koplyčią Evoroje daugelis atpažino, bet netrūko ir kitų išradingų atsakymų, pvz.,  Mirusiųjų mauzoliejus, Iliuzinis interjeras ar Kaukolės kupolas.

Štai su tokiais iššūkiais ir atradimais įveikėme antrąjį Europrotų žaidimą, o po savaitės trečiajame žaidime bandome žadėti ne tik klausimus apie Graikiją ir Europos kalbas, bet net (jei tik pavyks) ir patį daugelio mūsų klausimų autorių istoriką Benjaminą Mašalaitį! Iki susitikimo!