Balandžio 11 dieną Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) organizavo virtualius seminarus mokytojams, mokyklų ir gimnazijų darbuotojams bei vadovams. Tradicinių profesinio tobulėjimo mokymų metu mokyklų atstovai galėjo pagilinti bei praplėsti žinias pagal savo mokomą dalyką ar pasirinkti bendrojo ugdymo seminarą. Užsiėmimuose VDU dėstytojai dalinosi savo žiniomis bei patirtimi. Šie seminarai – tai puiki galimybė įgyti žinių, užmegzti ryšius, kurie pravers tiek profesinėje, tiek ir asmeninėje veikloje.

Šiemet VDU mokyklų atstovams pasiūlė daugiau kaip 25 seminarus skirtingomis temomis, iš kurių kiekvienas galėjo atrasti sau aktualų ir tinkamą.

Mes, Kauno Europe Direct centras pasiūlėme seminarą „Kaip mokyti apie Europos Sąjungą įdomiai“, kuriame dalyvavo 48 pedagogai ne tik iš Kauno, bet ir iš Alytaus, Vilniaus, Tauragės Klaipėdos, Naujosios Akmenės bei kitų miestų.

Seminare pristatydami savo daugiau nei 20 metų veiklą – komunikaciją apie Europos Sąjungą – dalinomės patirtimi, kaip galima šią temą moksleiviams perteikti įdomiai: pasinaudojant sukurtomis vaizdinėmis ir interaktyviomis priemonėmis (žaidimais, dėlionėmis, kūrybinių darbų knygelėmis, vaizdo įrašais) iš virtualios ES bazės „Mokymosi kampelis“ bei kitų šaltinių, kviečiant lektorius ir ekspertus iš konkrečiose ES srityse besispecializuojančių organizacijų, patiems užsisakant leidinius apie ES iš Europos Sąjungos Leidinių biuro. Akcentavome ES sprendimų įtakos parodymą per kasdieninio mūsų gyvenimo pavyzdžius: pvz.,  ES skaitmenizaciją – per miestų viešojo transporto  programėlės TRAFI sukūrimą ES lėšomis ar per ES struktūrinių fondų lėšomis atnaujintus kasdien matomus / dažnai naudojamus kultūrinius, aplinkosauginius, transporto objektus.

Džiaugiamės mokytojų aktyvumu ir tikimės, kad šis seminaras padės sugeneruoti naujas idėjas, kaip ES temas mokykloje galima pristatyti įdomiai.