O pradėjome ir žaisime jį – virtualiuoju būdu, nes kitaip šiuo laiku – negalima. Bet, kita vertus, nuotolinė Europrotų galimybė sugrąžino kelias seniai matytas komandas, kurios žaidė pas mus anksčiau, bet mokslai ar darbai buvo pašaukę juos į platųjį pasaulį: sveiki sugrįžę, EUROPIEČIAI ir @AiBė! Abi komandos yra buvę Kauno Europrotų nugalėtojais: EUROPIEČIAI – 2017 m. ir @AiBė – 2016 m. Taigi, pastarųjų 3 metų nugalėtojams EINA SAU! atsirado, kas kvėpuoja į nugarą, bet netikėtai naujokų komanda OHO MAXICANO ėmė ir nušlavė pirmąją vietą, ir tai dar ne viskas. Ėmė ir savo laimėtą prizą perleido mažiausiai balų surinkusiai komandai (POKŠTAS sako, kad lenkiasi ir labai dėkoja!). To Kauno Europrotų istorijoje dar nėra buvę. Taigi, netikėtumai ištiko mus jau pirmajame žaidime, svarbiausia, kad tie netikėtumai būtų malonūs.
Be abejo, džiaugiamės ir kitomis su mumis jau eilę metų žaidžiančiomis komandomis (smagu pamatyti nors ir žinute, kad jau ne tiesiogiai), bet ir tikimės, kad 6, mus tik dabar atradusios, komandos kitais metais jau nesivadins naujokais:).

Pirmojo turo kietu riešutėliu tapo klausimas apie vienuolių chirurginės veiklos perdavimą vienos srities amatininkams. Teisingai juos įvardijo tik MMM ir EURO MALKINĖ, visiems kitiems atrodė, kad tai barzdaskučiai ar siuvėjai. Kas yra vienos krypties smėlio laikrodis žinojo tik OHO MEXICANO, kitoms komandoms atrodė, kad tai pieštukas, galva, puodelis, atmintis, telefonas ar net alaus talpa.

Antrajame ture su kuo tik nemaišėme kavinės „Kas pirmiau“ patiekalų ingrediento kiaušinio – su alyvuogėmis, aliejumi, avokadu ar padažu. O dar gražiau atsitiko su iš dalelytės ir nelaimingo biblinio personažo sudaryto arba žuvies patiekalo įvardijimu: vietoje matloto susilaukėme ir duonos, ir Bismarko, ir tartaro. Netgi picą su šokoladu sumaišėme. O štai prancūzišką (iš bado gimusį) posakį apie kaulą sūryje mes mielai perdirbtume į pelėsį ar skylę sūryje. Į tikrai suktą klausimą, kas padėjo olandų dietologams nustatyti keletą senovinių dietų (teisingas atsakymas – natiurmortai) sužinojome, kad tai: skeletai, mumijos ar pacientai. O ruošiant keptas kiaulės smegenis, reikia vandeniu ne tik išplauti jas, bet ir savo rankas bei burną. Ir kuo tik, senovės graikų pavyzdžiu, neišvadinome brandaus mąstytojo: ir actu, ir vandeniu, ir graikišku riešutu.
Greit Turbo ture išsiaiškinę, kurioje šalyje gimė vestuvinis šokis, kokios moterys yra aukščiausios Europoje, kur daugiausiai nuperkama vyno ir 100 proc. žinodami, kuris rašytojas rašė su klaidomis, kiek užstrigome tiek kanalais: išvardijome turbūt kas ką atsiminė, o dominavo Sueco kanalas, tik tai nebuvo teisingas atsakymas. Visi Hofbräuhaus‘o spintelėse laikytume alaus bokalus, kai kas – net visas statines, o štai kokias valandas skaičiuoja Degendorfo rotušės sieną puošiantis saulės laikrodis – susiginčijome: ne tik šviesias, bet ir paskutines, laimės, darbo ar visas valandas. Ir, pasak mūsų komandų, cianometras matuoja ne tik dangaus mėlynumą, bet ir temperatūrą, praeivių ūgį, užterštumą, dviračių ir vėjo greitį – tiesiog universalus prietaisas. O jau Oksfordą ir Raganų kalną – visi pažįstame: buvom, matėm.
Audio ture (kurį sudarė Europos Komisijos atstovybės darbuotojas Egidijus Zaikauskas) paaiškėjo, kad Europos kalbomis kalbame net labai neblogai (o latvių ir prancūzų – vos ne idealiai), ir himnus žinome, matyt, vakarais prieš miegą klausomės; o štai graikų kalbą geriausiai moka AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS ir @Aibė.
Tradiciškai Europrotų žaidimo straipsnį pabaigdavome žaidimo nuotraukų albumu, deja, fotosesijoms teks palaukti geresnių laikų. Dalinamės tik I žaidimo rezultatų lentele. Tad, iki kito trečiadienio, kuriame savo klausimais pakviesime daugiau pasivaikščioti po Kauną!