Linksmai praūžusiame antrąjame Europrotų žaidime laurus nusiskynė vėl – AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS ( ir pasiėmė restorano “Bokštas” prizą), šįsyk ženkliau atsiplėšęs nuo antrosios vietos – PUMPURĖLIŲ ir trečiųjų – ilgametės mūsų protmūšių nugalėtojos EINA SAU! Sveikiname laimėtojus ir kimbame į Jūsų atsakymų lapelių analizę.

Įvairių klausimų ture gan lengvai  įveikę klausimus apie Šveicarijos nacionalinį devizą,  Niutoną bei į sostinės pavadinimą telpančią graikų deivę kluptelėjom ant Ružomberoko kalvos, kur augo ne tik rožės  (teisingas atsakymas), bet ir aguonos, eglės ir smilgos. O klausimas apie aukščiausią Liucernos apylinkių kalną ir to paties pavadinimo lietuvių filmą visai išmušė iš vėžių – niekas nežinojo teisingo atsakymo – Pilotas, o pervadino tą kalną Aurora, Dirižabliu, Monblanu, Lizdu, Raketa, Sąskrydžiu, Patranka, Nova ir Žaliakalniu. Ir Briuselį (kuriame paslėpta alaus rūšis) maišėme su Zagrebu ar Helsinkiu bei Jogailą su S. Batoru ar Gediminu. Buvo labai smalsu, kaip „išversite“ lietuvių sutartinių garsažodžius „Čiūto tūto“ (teisingas atsakymas „sūpuoti ir dainuoti“): dar su „sūpuoti“ kažkaip sekėsi, bet daugiausiai šaudėm aplinkui: linguoti, čiuožti, ieškoti, rasti, ramiai miegoti, tikėti ir galėti ir pan. Na, ir juodojoje propagandoje naudojamą supuvusios silkės metodą kai kas pervadino purvo vonia ar Stokholmo sindromu.

Prancūzijos Arlio mieste esantį romėnų teatrą buvo pervadinusių į Charlio teatrą, o Napoleono III sūnų vietoj Mažojo princo pakrikštijome į Prarastąją viltį, Don Kichotą, Baltą vėliavą, Imperatoriaus rudenį ar Aušros pažadą. Garonos upės uostą pamatėme kaip Pasagą, Auksinį žiedą, Tualetą ar net Šlapimo pūslę (teisingas atsakymas – Mėnulis). Vieninteliai šiame žaidime prisijungę NAUJOKAI Bezansono vėliavą teisingai susiejo su romanu „Raudona ir juoda“ (dar šiek tiek pataikė ir ŠEP‘as), kiti gi supyškino kitus prancūzų romanus. Tik EUROBOKŠTAI, ŠEP ir AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS atpažino Van Gogą, plakate „liepiantį“ neklausyti rusų propagandos. Prie paveikslo „Kavinės terasa naktį“, pasirodo, užuodžiame ne tik kavą (gerą uoslę turi tik YABADABADOO), bet ir sūrį, vyną, kaktusų žiedus, kruasanus ar pieną. Buridano asilą atpažino tik EINA SAU! ir EKSTRYMAI, kiti vietoj jo pamatė juodą lapę, strutį, žirafą ar kopėčias dangun.

Ture “Kuris atsakymas teisingas” paaiškėjo, kad visi žinom, kokį jubiliejų švenčia Pasaulinė Vartotojų diena, o kiečiausias riešutėlis pasirodė cheminis elementas Siborgis, tiesiogiai nesusijęs su Skandinavijos žmonėmis – to nežinojo nė viena komanda. Kiečiausi čia pasirodė DRAUGAI, surinkę net 9 balus – dėl ko net mūsų ekselinė balų skaičiavimo lentelė trumpam išprotėjo, bet greitai mes ją atvedėm atgal į protą.

Daugiakalbės Europos ture dauguma žinojom, kad Lietuva yra antra ES valstybė, kurioje daugiausiai kalba lenkiškai, o štai vengrų kalba sukėlė ir nepasitenkinimą klausimo formuluote. Kai žiopsome, pasirodo, ne tik varnas gaudome, o ir jas skaičiuojame ar vištas pešame. Ir Aisrizenvelto ledo urve Austrijoje, pasirodo, gyvena ne tik milžinas (teisingas atsakymas), bet ir undinėlės ir feniksai. O Azorų salų pavadinimą išvertėme ąžuolų, vėjų ar ugnies (tiesa, dauguma komandų teisingą pavadinimą žinojo).

Italijos ture lombardą išvadinome bardaku ar  darbo liaudies buveine, o Ciceronas pasirodė esantis labai panašus į Hipokratą. Kad „Vitruvijaus žmogų“ B. Pecchia garsioje humoristinėje parodijoje – piešinyje pakeitė kamščiatraukiu žinojo tik AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS ir PUODUKŲ RINKINYS, kiti gi pamatė švytuoklę, laikrodį, mėsmalę, indaplovę ar kavamalę. Jaučio vardu pavadintą Turiną atpažinome daugelis, taip  pat beveik visi žinojome, kad vienintelis Urbinas pateisina miesto vardą.

Taip mes ir įpusėjome 13-ąjį Europrotų sezoną. Beje, sekančiame žaidime Jūsų laukia mūsų partnerių organizacijų sukurti klausimai. Ir kad prisimintumėte, jog 2023-ieji yra paskelbti Europos įgūdžių metais –  patyrinėsime ir Jūsų įgūdžius. Susitinkame kitą trečiadienį, kovo 22 d. !