Vakar 13-a komandų restorane „Bokštas“ pradėjo 14-ąjį Europrotų‘2024 Kaune sezoną. Smagu vėl matyti jau daug metų kartu su mumis per Europrotus keliaujančias komandas, kai kurias – nepraleidusias nė vieno žaidimo (o jų iki šiol buvo net 51!), kai kurias – sugrįžusias po kelerių metų pertraukos, o taip pat priimti ir kelias naujai prisijungusias komandas. Toks jau tas įstabus Europrotų Kaune fenomenas, kasmet pavasariais suburiantis prie bendrų stalų azartui, savo žinių ir logikos patikrinimui, o svarbiausiai – gerai nuotaikai: draugus, kolegas, bendramokslius, tėvus su vaikais, senjorus ir jaunimą. Čia netrūksta netikėtumų – nei išgirdus netikėtą atsakymą į suktą klausimą, nei išvydus, kaip 0,75 balo po 5 turų daugiau surinkę atėję naujokai KULTŪRISTAI ima ir nusineša pagrindinį vakaro prizą – „Bokšto“ sparnelių ir šonkauliukų užkandą….:)

Taigi, naujai pasirodžiusi komanda KULTŪRISTAI vos vos nepilnu balu įveikę ne vienerių metų Europrotų lyderius EINA SAU! (kurie pernai tik vos vos nusileido 2023 metų Europrotams AKADEMINIAM POLITOLOGŲ KLUBUI) tapo pirmojo žaidimo nugalėtojais, su kuo juos ir sveikiname, o tretieji liko EUROBOKŠTAI.

Pažvelkime, kaip gi mūsų žaidėjams sekėsi įveikinėti suktus Benjamino Mašalaičio, Kauno savivaldybės ir mūsų sugalvotus klausimus, kokie klausimai pasirodė esantys neįveikiamais riešutėliais, o kas sukėlė ir ginčų, ir kokių juokingų atsakymų mes radome.

Apie Skandinaviją tai žinom daugiau nei jie patys apie save žino. Pavyzdžiui, kad suomiai rengia rūbų, sniego, ledo, naftos, rankų, proto, rogių ir net Santa Klauso plovimo varžybas. Teisingą atsakymą- apie aukso plovimo varžybas žinojo tik EINA SAU, AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS ir PUMPURĖLIAI.  Klausimai apie mirties laikrodį, Vaterlo mūšį ir „Klyksmo“ paveikslą pasirodė esantys per lengvi daugeliui komandų. E. Munką ne tik susargdinom ispanišku gripu (tai ir buvo teisingas atsakymas), bet ir užmigdėm, numarinom ir pasodinom. Ir ar žinojot, jog  švedai savo laivų įgulą, kad sutaupytų, maitino ne tik austrėmis, bet ir žuvėdromis, raganomis, piranijomis, undinėmis, orkomis, vėžliais, katėmis ir net išmatomis? Beje, šis klausimas pasirodė esantis sunkiausias žaidimo klausimas, nes niekas nežinojo teisingo atsakymo.

Kauno turas, kuris paprastai būna lengvas ir komandos parodo gerus rezultatus, šį kartą buvo lengvas ne visiems. Tik Birutę Galdikas, „Dainos“ kino teatrą ir M. Gandžio paminklą Dainavos parke beveik visi atpažino, o štai, kiek lietuvių gyveno Kaune XIX pabaigoje – toli gražu ne visi. Šaulių sąjungą maišėme su ateitininkais ir tautininkais, Debesų konteinerius Vilijampolėje pervadinome į šiukšlių, siuntų, kartono, televizorių ar net parduotuvės vežimėlius. Pasirodo, tarpukario Šančių fabrikas gamino ne tik gražių pavadinimų saldainius, bet ir muilus bei cigaretes (tiesą pasakius, gamino ir šias prekes, bet gal tik ne tokiais gražiais pavadinimais). Skulptorių L. Striogą atpažino tik EKSTRYMAI ir KULTŪRISTAI, o kai kuriems sunkiai sekėsi susiskaičiuoti, kelintą gimtadienį švęs mūsų miestas šiemet.

Grandinėlės ture pamatėme visą plačiausią spektrą  galimų atsakymų: nuo 0 iki 10. Maltą painiojom su Vatikanu ir San Marinu, Kudirkos Naumiestį pervadinom į Kaliningradą ir Kuršių Neriją, Ostravą į Oslą ir Odesą, Vaterlo miestelį sumaišėm net su Legolendu.

Ture „Kuris atsakymas teisingas“ paaiškėjo neblogos mūsų žinios apie kolonijas, daugiausiai musulmonų turinčias šalis ir Čekijos globėjo kilmę, bet štai brangiausių sūrių žinovai pasirodė esantys tik KOLEGOS, EKSTRYMAI ir YABADABADOO.

Vaizdų ture gan lengvai atpažinome „Žalgirio mūšį“ S. Wyspianskio sukurtoje karikatūroje. Ir Santjago de Compostela paminklai mums gerai pažįstami, ir visiškai aišku mums, kas įkvėpė sukurti itališką pastos patiekalą. Tik nesutinkame mes, kad Venecijos miestui neįsakysi, nes jis yra širdis. Širdimi gali būti ir Genuja, ir Verona, ir žinoma, Kaunas! O istoriko Benjamino Mašalaičio klausimą apie Albaniją komanda laimėtoja KUTŪRISTAI išrinko įdomiausiu žaidimo klausimu.

Na, o kai surinkę penktojo turo klausimų lapelius pagaliau pamatėm apipaišytą YABADABADOO lapelį, supratom – viskas stojo į savo vietas. Nes jau galvojom, kas čia jiems atsitiko, gal susirgo, kad nepaišo?

Linkime smagiai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir kitą trečiadienį susitinkame vėl: šį kartą bus daugiau klausimų apie Italiją ir aplinkosaugą.