Vakar įvykusiame antrąjame “Kauno Europrotų“ žaidime iš 15 komandų (nors OHO MEXICANO išėjo, bet užtai atėjo LAKŠTINGALOS) triumfavo komanda EINA SAU, antrieji – @AiBė, tretieji – EUROBOKŠTAI (pirmąjame žaidime taip gražiai paprašę daugiau balų: na matot, prašėt – ir gavot).
Pirmasis turas apie Kauno gatvės meną parodė, kad absoliutūs jo žinovai yra EINA SAU – žinojo viską! Dauguma komandų atpažino „Senelyje išminčiuje“ Jurgį Mačiūną, bet buvo ir tokių, kurie įžiūrėjo Einšteiną, J. Meką, M. Gandi ar net Dalai Lamą. Ir ne tik žymieji katinukai, pasirodo, yra užkariavę Kauną, bet dar ir drambliai, Chaplinas ar net vorai. Beveik visi įsidėmėjo, kuo Kęstučio gatvėje į Galijotą (viešbutį-vaiduoklį) taikosi Dovydas, kur nupieštas žaibus svaidantis Perkūnas ir kokioje galerijoje ant suoliuko sėdi trys akiniuotos bobulės. O kas yra šančiškio dieduko puodelyje – nuomonės išsiskyrė: dominavo arbata arba midus (teisingas atsakymas – gira). Tik 6 komandos žinojo, kas sieja L. Goldberg ir Žemaitę (jos abi buvo pavaizduotos ant savo šalies pinigų), kitos spėliojo, kad: abi buvo be išsilavinimo ir bendraamžės, išvažiavo į Peterburgą, buvo žydės (abi?), ir dėvėjo skareles. O vietoje „Vyturio“ gimnazijos (kur nupieštas „Dialogas“) buvo norinčiųjų įkurti Psichologijos institutą ar net Psichoneurologinį dispanserį.

Įžymių europiečių ture maišėme Ž.P. Belmondo su Ž. Departje ir A. Delonu (tik 6 komandos žinojo teisingą atsakymą), iš gofruotų salotų pomėgio lengvai atpažinome A. Gaudi. O štai mažaraščio naujojo šumero darbu buvo pavadintas ne tik Brailio raštas, bet ir stetoskopas, spausdinimo mašinėlė, megafonas ir net Eifelio bokštas. Kiečiausias riešutėlis pasirodė klausimas apie kompozitorių, kartais vadinamą ŠŠ,- jo neatspėjo niekas. Gudriai po trigonometrine funkcija ir mėnulio simboliu „paslėptą“ I. Kantą atpažino tik VDU RASA, UTOPIJA, @AiBė ir EINA SAU, o dar gudriau tarptautiniame žodyje po graikų mąstytojo ir vokiečių rašytojo pavardėmis užkoduotą Talį įžvelgė tik @AiBė ir EINA SAU. Kiti gi Talį sumaišė su Remarku, Platonu, Plutoniu ar narkomanu. Tik PUMPURĖLIAI, kur nežinojo, koks tai įžymus europietis – rašė Landsbergis ir viskas.
Trečiajame ture paaiškėjo, kad nors ir ne visi puikiai išmanome, kur yra didžiausios kapinės ar ilgiausi tiltai, bet jau kur yra zoologijos sodas – beveik 100 proc. žinome.
Ketvirtajame ture PUMPURĖLIAI apsižiūrėjo, kad suaugo ir pasivadino PUMPURIAIS. Gana greitai susigaudėme, ką turistai pernai rado ant Jono Nepomuko statulos Prahoje, tik viena komanda medicinines kaukes sumaišė su žąsimis. Prigalvojome daug funkcijų, ką galėtų atlikti Gaudžio kolonos Barselonoje: ne tik surinkti vandenį, bet ir vėdinti, sklaidyti garsą, apšviesti ir sutvirtinti kalną. Užtai kaip tik neišvadinome Gavrilo Principo: Domingu, Petru Cvirka, Musoliniu, Reiganu, net Gražuliu, ir, žinoma, Landsbergiu (teisingą atsakymą žinojo tik @AiBė, ŠEP‘as ir MMM). Suomijos Imatros krioklio skulptūra, pasirodo, vadinama ne tik savižudžių, bet ir undinių, mergelių, Jėzaus, tarnaičių ir Neptūno skulptūra. Cukrų buvo sumaišiusiųjų su grafitu, Rubiko kubu ar krištolu. Ir Žalgirio mūšio laukas atrodė panašus į IX fortą, Aušvicą, Raudonąją aikštę Maskvoje, Kryžių kalną, Raudondvarį ir net Legolendą.
Cituoti tam tikri žodžiai iš Apreiškimo knygos prancūzų dailininką įkvėpė sukurti ne tik ES vėliavą, bet ir Laisvės statulą, Aušros vartų Mariją, Eifelio bokštą ir net kolūkiečio statulą. Net 9 komandos pademonstravo puikias žinias apie Europos Parlamento augančią galią bei Europos žaliąjį kursą, ir net 10 – apie Lietuvos europarlamentarų priklausymą frakcijoms. O ilgiausią geležinkelio tiltą tiesiant “Rail Baltica” pastatytume ne tik per Nerį, bet ir Dauguvą ir Ventą; tiesa, reikia pripažinti, kad dauguma komandų teisingą atsakymą žinojo.
Už klausimus V ture (ir būsimą prizą – iš anksto) dėkojame Europos Parlamento nariui prof. Liudui Mažyliui ir daugumą mūsų Europrotų klausimų – Benjaminui Mašalaičiui. O mes, pavaikščioję po Kauno gatves, susipažinę su įvairiais įžymiais europiečiais, prisižiūrėję paminklų ir statulų – liekame laukti susitikimo vėl kitą trečiadienį, kovo 31 d. – jau trečiajame Europrotų žaidime.
Antrojo žaidimo rezultatų lentelė yra čia.