Kovo 9 d. restorane „Bokštas“ prasidėjo tradicinis intelektualių protų mūšių „Kauno Europrotai 2022“ 4 žaidimų turnyras: visą kovą vėl bus lukštenami įvairūs klausimai apie Europą ir ES, įžymius europiečius, Europos šalių įdomybes, kol paaiškės daugiausiai žinių turinti komanda.

Nors atėjus tokiam neramiam laikui Europoje svarstėme, ar neatidėti Kauno Europe Direct centro kasmet organizuojamų „Europrotų“, visgi nusprendėme – darome. Kad atsiplėštume nuo ekranų, sekdami naujienas, kad nors trumpam nukreiptume dėmesį į pozityvesnius dalykus ir duotume sau pailsėti, sutvirtėti, susitelkti, pasirūpinti, kad mūsų galvos veiktų. Su konstruktyviai veikiančiu protu tikrai būsime naudingesni ne tik sau, savo artimiesiems, bet ir ieškodami būdų, kaip pagelbėdami Ukrainai.

Sutapimas, bet būtent 12 komandų pirmąjame žaidime ir pradėjo šį, jau 12-ąjį Kauno Europrotų sezoną! Pirmojo žaidimo nugalėtojai, užtikrintai – net 5 balais, tapo komanda EINA SAU! (jiems atiteko restorano “Bokštas” kuponas), antrieji – EKSTRYMAI, o tretieji – AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS, juos ir sveikiname!

O mes – tradiciškai, kaip ir kasmet, plačiau apžvelgsime, kaip gi mūsų komandoms sekėsi šiame žaidime.

Vienas sunkiausių (ir pasirodo, įdomiausių, – nes sukėlė platesnes diskusijas jau po Europrotų žaidimo) klausimų buvo apie Mundaneumą – savotišką informologijos pirmtaką, kurį reikėjo susieti su sudurtiniu lietuvių naujadaru – teisingą atsakymą žinojo tik mūsų naujokai RIMTAS KVARTETAS (tik atėjo pirmą sykį ir taip iš karto pasižymėjo!).  Už tai visi pademonstravo puikias estiškų muziejų žinias. Kad dvariškiai “pasunkėdavo” nuo barzdos įspėjo tik ŠEP ir YABADABADOO. Vieninteliai EKSTRYMAI, pasirodo, yra tikri Danijos heraldikos žinovai. Taip pat tik ŠEP ir EINA SAU įspėjo ironišką vertingų Sapiegų rūmų “remonto” urbanistinį terminą – euroremontas, nors EUROBOKŠTAI parašė irgi taikliai – pravalturas.

Ture apie Kauną komandos akivaizdžiai atsigavo – juk kauniečiai. Nors Dzūkų laiptus maišėme su Kauko laiptais, o seniausioje – “Spindulio” spaustuvėje pelningiausiu spaudinius – kortas su bilietais, bet užtai Kauno savivaldybės pastatą, filharmoniją, giminiškus miestus ir Lapių savartyną, pasirodo, puikiai pažįstame. Juo labiau žinome, ko jauni vyrai prašydavo deivės Altonos Altoniškių piliakalnyje.

Su Žymiausių europiečių turu prasidėjo smagumai. Pasirodo, O. Balzakas, vaikštinėdamas po sandėlius, sužinodavo ne tik savo svorį, bet ir visuomenės vargus, miesto meiles, paskalas ir paslaptis, įdomiausias istorijas, veikėjų vardus, idėjų įkvėpimui, leidinių likučius ir net kur pigiausios prostitutes. Tiesiog tie sandėliai atlikdavo dabartinio google vaidmenį! O štai su chemija mūsų komandoms – ne kažką…. Be to, pasirodo, restauruojant  Rafaelio “Formariną” buvo užtapytas ne tik žiedas, bet ir jos vyras, parašas ir net paveiksle esantis Mikelandželas. Gan sudėtingą klausimą apie Tristano ir Izoldos autorių teisingai atsakė tik EKSTRYMAI, o ne mažiau sudėtingesniame klausime Pranciškus Asyžietis daugeliui virto Pranciškumi Paryžiečiu.

Prancūzijos turas parodė, kad mūsų komandos puikiai žino, kas teka prancūzių gyslomis, tik televiziją labai maišė su Eurovizija, o paukščių turgų teisingai įspėjo vieninteliai KOLEGOS.

Europos Sąjungos ture žiniomis sublizgėjo EUROBOKŠTAI – pateisino komandos pavadinimą. Jie ir RIMTAS KVARTETAS žinojo, kad Švedija turi daugiausiai salų pasaulyje, kiti gi manė,  kad Švedija turi daugiausiai vaikų, šunų, biurokratų, laivų, miškų, tiltų, saugomų rūšių, organizacijų atstovybių ir elektromobilių įkrovimų stotelių. Europos piliečių iniciatyvą pasišovėme pervadinti į: gimstamumą skatinančią, nemokamų kelionių, senolių priežiūros, lygių galimybių, žalio transporto ir kitas iniciatyvas. Ir tik AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS bei PUMPURĖLIAI teisingai įvardijo 750 mlrd. EUR vertės ES ekonomikos gaivinimo priemonę, padėsiančią atitaisyti tiesioginę ekonominę ir socialinę koronaviruso pandemijos žalą (Next Generation EU).

Taip mes ir pradėjome 2022-ųjų Kauno Europrotus, po 2 metų pertraukos – vėl gyvai (2021 m. žaidimai vyko virtualiu būdu – karantinas neleido kitaip).

Rytoj visiems linkime patriotiškai švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir laukiame susirenkant kitą trečiadienį į antrąjį “Europrotų” žaidimą!