Jau 17-a metų gyvuojantis tarptautinis kultūrinis  projektas “Christmas Tree Decoration Exchange” (“Kalėdinių žaisliukų mainai”) šiemet subūrė 336 mokyklas iš 19 skirtingų Europos Sąjungos šalių (virš 10 000 jaunųjų europiečių), o tarp jų – ir 10 Kauno regiono mokyklų. Kaune ilgametį dalyvavimą šiame projekte tęsia Kauno Bernardo Brazdžionio mokykla, VDU klasikinio ugdymo mokykla (2 filialai), Petrašiūnų progimnazija, mokykla-darželis “Šviesa”, Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, “Varpelio” pradinė mokykla, Palemono gimnazija,  Raseinių „Šaltinio“ progimnazija bei prieš keletą metų prisijungusi Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla.

Projekto organizatorius – Durham apskrities Tarybos (Didžioji Britanija) Tarptautinių ryšių skyrius, o Kauno regione jo procesą koordinuojame mes, Kauno Europe Direct centras.

Tai jaukus, jau pamėgtas, daug džiugių atsiliepimų kasmet sulaukiantis projektas prieš Šv. Kalėdas, kuris suburia tūkstančius Europos šalių pradinukų. Šis projektas  – tai galimybė ir įsipareigojimas savo rankomis sukurti kalėdinius žaisliukus ir jais mainytis su kitomis Europos mokyklomis. Kartu su kalėdinėmis dekoracijomis į kitas šalis keliauja ir mūsų Kūčių ir šv. Kalėdų papročių aprašymai, įdainuotos adventinės dainos, tradicinių patiekalų receptai, taip pat informacija apie mūsų šalį ir miestą. Artėjant gražiausiai žiemos šventei visi nekantraudami laukia smagiausios projekto dalies – mokyklas pasiekiančių siuntinėlių iš visos Europos, juos išpakuoja ir puošia savo mokyklos eglutę įvairiausiais vaikų rankomis pagamintais žaisliukais!
Projekto dalyviai vieningai sutaria, kad ši veikla – tai puiki proga vaikams ne tik patiems prisidėti kuriant kalėdinę nuotaiką, bet ir susipažinti su kitų šalių kalėdinėmis tradicijomis, suvokti, kiek bendrų vertybių turi skirtingų tautų žmonės bei įvertinti, kaip išsiplečia bendravimo ratas, jei moki užsienio kalbą. Emocijų gausa bei atradimo džiaugsmas atplėšiant iš kitos šalies gautą siuntinėlį ir atradant ten vis skirtingą kalėdinį žaisliuką lydi kiekvieną projekto dalyvį taip sukurdamas pridėtinę, pinigais neišmatuojamą projekto vertę.
Dalinamės akimirkomis iš projekte dalyvaujančių Kauno regiono moksleivių kūrybinio proceso ir įvairių šalių pradinukų pagamintais žaisliukais papuoštų jų eglučių:

Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija

 

 

 

rbt  

 

Kauno Petrašiūnų progimnazija

 

 

Raseinių „Šaltinio” progimnazija

 

Kauno mokykla – darželis „Šviesa”

 

Kauno „Varpelio” pradinė mokykla

     

 

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla

 

Vytauto Didžiojo universiteto klasikinio ugdymo mokykla (Partizanų g.  118)