Trečiajame Kauno Europrotų žaidime pirmaujančių pozicijų niekam neužleido EINA SAU – jiems atiteko europarlamentaro B. Ropės įsteigtas prizas, o vos per 0,5 balo likę antrieji ŠEP skanaus gardų restorano „Bokštas” prizą – sveikiname! Tretieji liko pirmavę, bet paskutiniame Vaizdų ture sušlubavę EUROBOKŠTAI. Komandos šįkart susirinko labai skirtingos savo skaitlingumu – nuo 8 būsimųjų politologų AKADEMINIO POLITOLOGŲ KLUBE iki 2 narių sumažėjusio RIMTO KVARTETO ir 3 narių YABADABADOO, turinčio savo tarpe dailininką, kuris komandai atsakinėjant į klausimus dar spėdavo mums nupiešti kažką smagaus atsakymų lapeliuose.

O vienas sunkiausių klausimų Įvairių klausimų ture pasirodė esantis apie metalinę, į muzikos instrumentą panašią spiralę, numestą į patvorį (ir labai aktualia tapusią mums šią vasarą).  Prirašėm trombonų, kamertonų, smuikų, daug valtornų, bet dabar žinosime, kad tai – koncertina. Kur po pozavimo atsidūrė rašytojo E. Zola drabužiai (Madam Tiuso muziejuje), atspėjo pusė komandų, kiti sutartinai sakė, kad psichiatrinėje ligoninėje ar dėvėtų rūbų parduotuvėje. Daug ginčų buvo dėl vienos sostinės protestuotojų, nešančių 20 metų senumo apverstus plakatų – nors teisingas atsakymas buvo 68 (lyginami 1968 m. rudens ir 1989 m. pavasario neramumai Prahoje), daugelis kažkodėl užrašė 69 – ir negavo net pusės balo, nors bandė išsikaulinti. Į europarlamentaro Bronio Ropės sugalvotus klausimus geriausiai atsakinėti sekėsi ŠEP‘ui, bet nei jiems, nei kam kitam nepavyko teisingai įveikti klausimo apie EP pirmininko pavaduotojų skaičių.

Užtai Aplinkosaugos ture (kurį sudarė mūsų partneriai VšĮ Žaliasis taškas) reikalai pagerėjo – tai parodė ir atsakymų rezultatai, ypač šičia pasižymėjo GAZUOTAS PIENAS – tikri aplinkosaugos žinovai. Stebėtina, bet visi puikiai žino, kiek Lietuvoje yra nacionalinių parkų – 5, sąvartynų – 11  ir kad labiausiai po cigarečių nuorūkų paplitusios neperdirbamos šiukšlės yra kramtomoji guma. Tik dumblius kiek sumaišėm su planktonu.

Vokietijos ture vėl grįžome prie suktųjų Benjamino Mašalaičio klausimų ir įstrigom jau su pirmuoju – kur reikėjo ištaisyti K. Donelaičio citatą. Pasirodo, „Metus“ bene atmintinai moka AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS ir EUROBOKŠTAI, jie žinojo, kad kalbama apie „kartupeles“, t.y. bulves, kiti vietoje bulvių rinkosi putpeles, puodus, dešras ir pievagrybius. Kuo virto karūnavimui skirtas juodai geltonas kilimas įspėjo daugelis, kaip ir „Volkswagen“ modelių pavadinimų inspiracijas ir ką byloja akmenys Elbės pakrantėse. Kieno partija daugelyje Europos valstybių  prasideda prancūziškai, o baigiama vokiškai žinojo tik EKSTRYMAI ir DRAUGAI (šachmatų), kitus suklaidino žodis “partija” ir jie pripyškino pilna liberalų, socialdemokratų, socialistų ir komunistų. Kas nukentėjo Ancheno burmistro sandėryje be vilko – velnias, žinojo tik EUROBOKŠTAI, kiti gi manė, kad avelė, meška ar angelas. Užtai vokiečių vienuolių sukurtą patiekalą mėsą “paslėpti” nuo Dievo daugelis įvardijo kibinus vietoje koldūnų.

Tik EKSTRYMAMS Italijos ture pavyko suprasti, kodėl italai futbolininkai geriau pataiko baudinius – nes geriau gieda himną, kitos komandos gi manė, kad jie geriau ploja rankomis, taikliau šaudo ar jaučia kamuolį, skanduoja šūkius, protestuoja ar teikia skundus, mažiau nervuojasi ar marinuoja laiką. Veronoje esantį Džiuljetos balkoną gerai atpažinome, tik Neapolio senamiestį sumaišėme su ugnikalniu ar sendaikčių turgumi. Ir Italijos himne, pasak mūsų komandų, minimi ne tik lenkai, bet ir rumunai, vokiečiai ir net romai.

Vaizdų ture Zakopanės architektūros stilių, kurio pradininkai yra S. Vitkevičius ir jo sūnus pervadinome į Akmenės, Alytaus, Kauno, Biržų ir Varšuvos stilių (tik EINA SAU ir ŠEP žinojo teisingą atsakymą), nuo ko kilo Lichtenšteino pavadinimas žinojo tik AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS ir GAZUOTAS PIENAS. Prancūzų generolą Galifė, nuo kurio pavardė tapo bendriniu žodžiu, išvadinome protezu ir bestuburiu (teisingą atsakymą žinojo EINA SAU, PUMPURĖLIAI ir ŠEP), o Napoleoną – Mindaugu II, Muravjovu ir musių valdovu.

Taip mes įveikėme jau trečiajį Kauno Europrotų žaidimą ir už savaitės susitiksime jau finale!