Trečiajame Europrotų žaidime lyderių pozijas išlaikė EINA SAU! Ir @AiBė, tretieji tapo mūsų naujokai VDU RASA. Sveikiname!
Pirmasis turas apie Europos kalbas pasirodė esantis labai lengvas – net 3 komandos žinojo viską. Keblumų sukėlė nebent tik itališko posakio “vertimas” į lietuvių kalbą – vietoje sėkmės linkėjimo kai kas linkėjo uždusti ar paspringti.

Antrąjame ture kuo tik “neįdarbinome” laivo kapitono Charles Moore (pirmojo suradusio didžiąją Ramiojo vandenyno šiukšlių dėmę): okeanografu, okeanologu, žurnalistu ir lakūnu. Teisingai susigaudė tik VDU RASA, PUMPURĖLIAI ir EURO MALKINĖ. Iš paveikslėlių Angelą Merkel turėjusios atpažinti komandos maišė ją su Greta Thunberg ar net Virginijumi Sinkevičiumi. O dėl pustplasčio irimo laikotarpio iš viso gražiausia: atsakymai svyravo nuo 50 iki 1000 metų (teisingas atsakymas – 500 metų), teisingai atsakė tik EUROPIEČIAI ir EINA SAU. Su klausimais – grandinėlėmis nuo šiol patys elgsimės atsargiau (suprantame savo žaidėjų pretenzijas dėl neteisingos formuluotės, bet vis tiek paliekame galioti nepopuliarų tiesioginio žaidimo metu priimtą sprendimą). Po aplinkosauginių klausimų gan sudėtinga tapo grįžti prie Napoleono: jo prarastas laivas „Italija“ tapo ir batais, ir Viduržemio jūra, ir Sueco kanalu. Ir Austerlico mūšyje, pasak mūsų komandų, Napoleono kareiviai šaudė ne tik į ledą, bet ir į karves, arklius, kalnus, orą, maistą, tiltą – žodžiu, visur aplinkui. Gal todėl ir laimėjo? O paskelbus muitų karą Anglijai narkotikų gabentojais tapo ne tik pašto karveliai (tai ir buvo teisingas atsakymas), bet ir migruojantys paukščiai, mulai, lietaus debesys ir net angelai sargai.
Trečiasis turas parodė puikias žinias apie keturgubas Suomijos šventes, EURATOM‘ą, žiedinę ekonomiką ir kas Lietuvoje pasirašė Lisabonos sutartį. O štai įdomus Benjamino Mašalaičio klausimas apie galvos apdangalą, kurio pavadinimas kilo nuo tuo metu Lietuvoje gyvenusio žmogaus, vėlgi sukėlė daug diskusijų: mūsų žaidėjai nelabai norėjo pripažinti, kad batorovka skiriasi nuo budionovkos; bet visgi teisingą atsakymą žinojo EINA SAU, EKSTRYMAI ir MMM.
Vaizdų ture lengvai atpažinome Vasko de Gamą ir Šekspyrą. Gurmaniškų polinkių turintį Drakulą kai kas sumaišė su Kaligula ar Atila. O štai italą, kurio vardas dažniau minimas ne itališkai kalbančioje šalyje (t.y. Amerigą Vespučį) atpažino toli gražu ne visi, kai kas jame pamatė Galilėjų, Pitagorą, Pranciškų Asyžietį, Marco Polo ir net patį Jėzų.
Mados ir išradimų ture išsiaiškinome, kad bažnyčioje reiktų nusiimti ne tik kepurę ir peruką (tai ir buvo teisingas atsakymas), bet, pasirodo, ir batus, žiedus, pirštines ir kailinius. Prisiminkite tai, nes dauguma greičiausiai po poros dienų eisite į šv. Velykų mišias bažnyčioje. Gan suktas klausimas apie Fuko švytuoklę buvo įveikiamas tik EINA SAU!, @AiBė ir VDU RASA. Kiti vietoj jos pamatė saulės laikrodį, stiklinį stogą, amžinąjį variklį, žvaigždžių žemėlapį ar fotoaparatą. Ir mūsų komandos stipriai praplėtė viduramžiais paplitusią nuomonę, kad kuo kilmingesnis žmogus, tuo aukštesnė turėtų būti jo ne tik kepurė, bet ir kakta, apykaklė, šukuosena ir kėdė.
Štai taip mums sekėsi sužaisti šį Europrotų žaidimą. Už klausimus dėkojame Europos Komisijos atstovybei, VšĮ Žaliasis taškas, Lietuvos vartotojų institutui bei, žinoma, Benjaminui Mašalaičiui.
Visiems azartiškiems mūsų žaidėjams linkime gražių, šiltų, džiugių ir saugių šv. Velykų ir laukiame finaliniame žaidime balandžio 7 d.
Trečiojo turo atsakymų lentelė yra čia