Antrąjame Kauno Europrotų žaidime lyderio pozicijas išlaikė komanda EINA SAU (todėl gardžiuosis restorano „Bokštas“ prizu), antrieji – DRAUGAI, o trečiąją vietą dalinosi trys komandos – EUROBOKŠTAI, YABADABADOO ir EKSTRYMAI. O mes tradiciškai apžvelgsime, kaip gi sekėsi mūsų komandoms šiame žaidime.

Viduramžiais, pasirodo, buvo vengiama deginti ne tik akmens anglį, nes ji primena degantį velnią (teisingą atsakymą žinojo tik pirmaujantys EINA SAU), kiti pridėjo, kad – katekizmo knygas, žolę, galvijų galvas, kadagių krūvas, žibalines žvakes, apaštalų atvaizdus ir raudonplaukes raganas. O britų desantininkai Kretos saloje, įvertindami kitų žmonių patirtį,  nekovojo ne tik su vėjo malūnais (5 komandos žinojo teisingą atsakymą), bet ir su kalnų ožiais, laukiniais arkliais ir belaisviais. O knygų perrašinėtojai, pasak mūsų komandų, savo darbo įrankiais dalinosi su siuvėjais, drožėjais, poetais, kompozitoriais, skrybėlininkais ir origami kūrėjais (teisingą atsakymą žinojo tik DRAUGAI – su dailininkais, nes plunksnų viršutinės dalys buvo naudojamos kurti paveikslus).

Kauno Europos kultūros sostinės 2022 komandos sugalvotų klausimų ture žiniomis suspindėjo AKADEMINIS POLITOLOGŲ KLUBAS, žinojęs 9 atsakymus iš 10. O sunkiausiai įveikiamas klausimas pasirodė esąs apie buvusiame Centriniame pašte eksponuojamą didžiausią iš lego kaladėlių sukurtą žaislų mozaiką, tapusią Lietuvos rekordu (tik DRAUGAI parašė teisingą atsakymą).

Žymių europiečių ture bene įdomiausias klausimas – apie vieno amerikiečio dėka išaugusį turistų srautą į Lenkiją, vykusių pažiūrėti vieno fabriko (kuris tebuvo meninė išmonė, tiesa, labai stipri). Teisingą atsakymą – kad tai buvo Šindlerio fabrikas,- žinojo EINA SAU ir EKSTRYMAI, kiti gi manė, kad turistai ieškojo šokolado, druskos, automobilių ar degtinės fabrikų. Vieninteliai PUMPURĖLIAI žinojo italų mokslininką, gavusį titulą, kurio pradžią jau ir taip turėjo (Markonis tapo markizu), o adatos šieno kupetoje ieškotų tik EUROBOKŠTAI, DRAUGAI, YABABADABADOO ir EINA SAU, kiti gi bandytų ieškoti upės dugne, fontane, miške, smėlio paplūdimyje ar pelenuose. Gan kietas riešutėliai pasirodė ir klausimas apie Stradivarijaus smuikus (atspėjo tik ŠEP ir EINA SAU), kiti gi smuikus maišė su bažnyčių varpais ar karo ragais.

Pats sunkiausias pasirodė turas apie Senovės Graikiją. Ir Vasko de Gama buvo arkliu išvadintas, ir pasiutligė su šizofrenija, depresija, juodlige, raupais, panika ir netgi meile sumaišyta, Penelopė pervadinta Helena, Persifone ar Medūza (tik ŠEP išlukšteno teisingą atsakymą – juk Penelopė po Odisėjo mirties ištekėjo už Telegono, kuris viename moksleivio rašinyje virto „telefonu”), o gandrai mūsų žaidime pavirto į vėžlius, flamingus, banginius ir sirenas. O antikos dailininkas Eufronijus nuo piešimo perėjo prie statulų gaminimo, o galiausiai – prie puodų žiedimo ne tik todėl, kad apako (teisingą atsakymą žinojo PUMPURĖLIAI, DRAUGAI ir EUROBOKŠTAI), bet ir todėl, kad vedė, nuskurdo, paseno ar net sustorėjo. Ir karo dievą Olimpijoje sumaišėme su laiko, mirties, prekybos, ugnies ar žemdirbystės dievu.

Už tai Tomą ir Džerį visi atpažinome Britų ture ir žinojome, kur ieškojo įkvėpimo J.K. Rowling. Tik vėjo greitį matuojantį anemometrą sumaišėme su motoru,  pistoletu ir patefonu ir prifantazavome, kad 19 a. valdininkai iš pieštukų ir adatų gaminosi ne tik smiginio strėlytes, bet ir plaukų papuošalus bei pinigų tikrintojus.

Taigi, taip mes jau įpusėjome Kauno Europrotus. O kituose dviejuose žaidimuose mūsų dar laukia ir europarlamentarų prof. L. Mažylio ir B. Ropės, VšĮ Žaliasis taškas bei įdomieji Benjamino Mašalaičio klausimai, skirti atskiroms Europos šalims.