Penktadienį, gegužės 24 d., Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje sužaidėme Europrotus. Ir ne bet kokius – o literatūrinius! Visi klausimai buvo susiję su Europos ir Lietuvos rašytojais/poetais, jų kūriniais, personažais, euro monetomis, ant kurių averso yra atsidūrę literatūriniai herojai ar netgi psichologiniais sindromais, gavusiais rašytojų bei jų personažų vardus.

Šį kartą Europrotai buvo sudaryti iš 3 turų po 10 klausimų: Europos rašytojai/poetai/knygos, Lietuvos rašytojai/poetai/knygos ir Lietuvos literatūra Europoje/Europos literatūra Lietuvoje/Literatūra Europos Sąjungoje. Kovoje dėl literatūrinių Europrotų ietis surėmė 5 komandos: JUST DRAMA, TRYS MIAU, BITĖS, EINA SAU! ir DUGNO DULKĖS. Sunkiausi klausimai pasirodė esantys apie Verterio efektą (gavusį Goethe herojaus vardą), F. Šilerio rankoje laikomą ir sėdinčią paminklo apačioje – Tragediją bei Stendalio sindromą – jų nežinojo nė viena komanda.

Daugiausiai teisingų atsakymų žinojo komanda BITĖS, 2,5 balų pralenkusios antroje vietoje likusius EINA SAU!. Komanda BITĖS, apjungusi bibliotekos knygų klubo bičiulius ir bibliotekininkes, apie šiuos Europrotus sako, kad tai „nepakartojamos emocijos, kūrybiniai sprendimai, azartas, puikiai praleistas laikas kartu su Knygų klubo bičiuliais ir Europrotų ekspertais!”.