Liepos 8 d., Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas) įvyko Kauno Europe Direct (ED) centro pristatymo renginys, skirtas visiems, kurie neabejingi Europai ir jos ateičiai.

Renginio dalyviai, tarp kurių – Europos Parlamento narys, VDU profesorius Liudas Mažylis, Europos Komisijos atstovybės ir Europos Parlamento biuro Lietuvoje, Kauno savivaldybės, VDU atstovai ir Kauno ED centro partneriai, pristatė svarbiausius ES komunikacijos aspektus ir konferencijos apie Europos ateitį koncepciją, buvo dalinamasi bendradarbiavimo su Kauno ED patirtimi. Čia taip pat skambėjo džiazo muzika, atliekama VDU Muzikos akademijos džiazo katedros atstovų Martyno Žiliaus (alto saksofonas) ir Leonardo Bėkšos (klavišiniai), vyko įvairių rūšių Botanikos sode išaugintų mėtų arbatos degustacija. Renginio pabaigoje vyko ekskursija, kurios metu buvo galima pajusti Aukštosios Fredos dvaro dvasią, susipažinti su unikaliomis kolekcijomis, pasigrožėti daugiau nei 1,5 tūkst. veislių žydinčiomis rožėmis ir išgirsti įdomiausius faktus apie Botanikos sodą.

Pasak europarlamentaro prof. Liudo Mažylio,  Europa jau yra tapusi mūsų kasdienybės dalimi.  Ilgus metus pats dėstęs Europos integracijos dalykus profesorius pabrėžė informacijos apie ES svarbą.  Profesoriaus teigimu, iš ES jau dabar tikimės beveik visko: pagalbos migrantų klausimais, yra aktualios Europos žalinimo ir socialinės programos, todėl reikia kalbėti apie Europą – ką ji gali ir kur yra jos kompetencijos.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė Agnė Kazlauskaitė pabrėžė, kad Europe Direct centrų tikslas – būti pasiekiamais savo regione, kad kiekvienas norintis tą sužinoti žmogus galėtų rasti informacija, ką Europos Sąjunga ir jos institucijos veikia, kokias programas ir iniciatyvas siūlo.

Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė pristatė šių metų gegužę startavusią iniciatyvą – Konferenciją dėl Europos ateities ir paskatino organizacijas bei piliečius aktyviai joje dalyvauti, siūlyti savo idėjas, kurlink turėtų vystytis Europa.

Vytauto Didžiojo universiteto prorektorė prof. Vilma Bijeikienė pasidžiaugė universiteto tarptautiniškumu ir  bendromis – universiteto ir Kauno ED iniciatyvomis ir renginiais, o Kauno m. savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus vedėja Lina Duobaitė priminė, kad Kaunas visuomet buvo europietiškas – prieš 6 metus Kauno tarpukario modernizmo architektūrai suteiktas Europos kultūros paveldo ženklas, o po metų Kaunas taps Europos kultūros sostine.

Apie Kauno ED centro įdirbį ir veiklą su įvairaus amžiaus ir interesų miestiečiais ir regiono žmonėmis kalbėjo ilgamečiai centro socialiniai partneriai: Kauno kolegijos Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedros vedėja Aušra Arminienė, Kauno V. Kudirkos bibliotekos direktorė Nomeda Domeikienė, LUMA  (Lietuvos universitetų moterų asociacija) atstovė  Audronė Jurevičiūtė ir Muravos bendruomenės Centro pirmininkė Vida Jasaitytė, Bernardo Brazdžionio mokyklos mokytoja Danutė Giržadienė, EURES koordinatore Goda Maciulevičienė ir jau 11-a metų organizuojamų tradicinių protų mūšių vienos iš ištikimiausių komandų „Eina sau” atstovė Inga Norkienė.

Kaune Europe Direct informacijos centras (anksčiau – Kauno Europos informacijos centras) veikia nuo 2000 m., o nuo 2018 m. projektą administruoja Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas. Kauniečiams Europe Direct centras atpažįstamas kaip kasmetinių viešų Europos dienos švenčių, jau 11-ąjį sezoną skaičiuojančių populiarių intelektualių protų mūšių turnyrų “Europrotai” organizatorius, 8 metus vykstančio ir šimtus moksleivių, jų mokytojų bei tėvų įtraukiančio jaukaus tarptautinio kultūrinio projekto „Kalėdinių žaisliukų mainai“ koordinatorius, įvairių su ES temomis susijusių konferencijų, seminarų, diskusijų, akcijų, parodų rengėjas.

Pristatymo renginio akimirkos yra čia

Kauno kabelinės INIT TV reportažas apie renginį yra čia.