Š.m. liepos 10 d. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje įvyko renginys „Lietuva Europoje, Europa Lietuvoje”, skirtas euro įvedimo Lietuvoje 5-erių metų sukakčiai paminėti. Tuo pačiu – tai ir fiziniame pavidale pagaliau įvykęs Europos dienai planuotas renginys, dėl susiklosčiusių aplinkybių – karantinio dėl COVID-19 – nukeltas 2 mėnesiams. Pirmojoje renginio dalyje „Europos pinigų istorija: euro kelias į Lietuvą” mokslininkas fizikas, habilituotas daktaras, tremtinys, kraštotyrininkas, muziejininkas, buvęs Kauno miesto tarybos narys, profesorius Stanislovas Sajauskas kalbėjo apie Europos ir Lietuvos pinigų istoriją bei atgimstančios Lietuovos heraldiką, pristatė savo išleistas knygas. Numizmatikos ekspertui netrūko klausimų iš susirinkusios auditorijos.

Po paskaitos skaitėme „vlaberizmus ir pakvietėme karikatūrų parodos „Smailiu žvilgsniu į Europos Sąjungą“ atidarymą (per Europos dieną – gegužės 9-ąją ši paroda buvo atidarytas virtualiai Europe Direct Kaunas svetainėje – o dabar svečiai ją gaėjo apžiūrėt gyvai). Parodos autorius – dailininkas grafikas, knygų iliustratorius, Europos karikatūristų FECO, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir XXVII knygos mėgėjų draugijos narys, daugelio tarptautinių karikatūrų parodų dalyvis ir laureatas Vladimiras Beresniovas (Vlaberis), jau penkis dešimtmečius kuriantis humoristinius piešinius, karikatūras, knygų iliustracijas (apipavidalino daugiau nei 100 knygų), ekslibrisus, portretus, firminius ženklus, rašantis „vlaberizmus“ ir, beje, pirmasis iš Lietuvos 2015 m. dalyvavęs Europos Parlamente vykusioje kasmetinėje Sacharovo premijos įteikimo ceremonijoje. O patį Vladimirą Beresniovą čia pat improvizuotai pristatė jo bičiulis, rašytojas Laimonas Inis.

Karikatūrų paroda muziejuje buv eksponuojama iki š.m. rugsėjo 1 d.
Renginio organizatoriai – Kauno Europe Direct informacijos centras, Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA) ir XXVII knygos mėgėjų draugija, Partneris – Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus.
Renginio nuotraukos yra čia