Šių metų gegužės 12 d. Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijoje su vienuoliktokais sužaidėme Europrotus. Mokiniai susiskirstė į šešias komandas: TARYBA; AUTO PLIUSAS; EUROPA; SAULĖTIKIS; EUROPIEČIAI bei PARLIAMENT. Taigi, apžvelkime, kaip jiems sekėsi.

Pirmasis įvairių klausimų turas mokiniams pasirodė kietas riešutėlis, nes daugiausiai jame surinkusi komanda PARLIAMENT surinko tik du taškus. Na, o į klausimus gimnazistai pateikė daug kūrybingų atsakymų. Nei vienai komandai nepavyko atspėti, kokia dovana tapo pradžia to, kaip vieną miesto dalį vadina Vilnius. Todėl vietoj Žvėryno,mokiniai bandė spėti, kad tai galbūt yra geležinis vilkas. Antrame klausime, spėdami, kas yra ne kasmet vykstantis X, teisūs buvo tik EUROPIEČIAI, pagalvoję apie gyventojų surašymą. Kitos komandos manė, kad tai galimai yra tremtys, saulės užtemimas  ar net aukojimas dievams. Paklausti, kokią valstybę galima ,,įsegti‘‘ už labdaringus nuopelnus, vienuoliktokai spėjo, kad tai gali būti Lietuva, Vokietija ar Prancūzija (teisingas atsakymas – Malta). Vienas retųjų Lietuvos augalų – mėlynasis X, auginamas ir VDU botanikos sode, tapo žibute ar ramunėle (teisingas atsakymas – Palemonas). Atspėti frazeologizmą ,,Pralaužti ledus‘‘ sugebėjo tik PARLIAMENT ir SAULĖTIKIS. O paklausti, kieno moksline teorija pasinaudojo karalius Liudvikas XIV, būsimi abiturientai įvardijo Einšteiną, Niutoną arba Da Vinčį; išskyrus PARLIAMENT, kurie atsakė teisingai, prisiminę Koperniko heliocentrinę sistemą.

Antrasis turas apie Europos Sąjungą mokiniams sekėsi žymiai geriau. TARYBA, EUROPIEČIAI bei AUTO PLIUSAS žinojo, kad Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius yra atsakingas už vandenynus. Kitoms komandoms atrodė, kad už gyvulininkystę arba kalnus. Kokia  žaliojo kurso iniciatyva yra ,,Nuo X iki Y‘‘ įvardijo teisingai tik EUROPIEČIAI – ,,Nuo ūkio iki stalo‘‘. Keturios komandos buvo teisios sakydamos, kad puikiai visiems žinomas prancūzo darbas yra ES vėliava, kitos dvi manė, kad tai žymioji Mona Liza ar saulės laikrodis. Visos komandos įveikė klausimą apie belgų esperantininko Žermano Pirlo pasiūlytą terminą – eurą. Na, o apie Italijoje įkurta ir 50 Europos šalių vienijančią organizaciją, saugojančią kultūros ir gamtos paveldą, panašu, kad mokiniai nelabai žino, nes nei viena komanda nepateikė teisingo atsakymo, nors ir teko girdėti, kad diskutuodami komandose buvo paminėję žodį NOSTRA, kuris ir buvo teisingas atsakymas, bet, deja,  jo neparašė. TARYBA ir AUTO PLIUSAS žinojo, kad per Nerį bus statomas  ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse, kai likusios komandos spėjo, kad tai yra Lietuvos upių karalius Nemunas. O kad net 6 ES valstybės švenčia savo nacionalines šventes birželį – žinojo tik SAULĖTIKIS.

Antrojo turo nugalėtojais tapo TARYBA surinkusi keturis su puse balo. Pilnai susumavus pirmo ir antro turo balsus dvi komandos  SAULĖIKIS ir EUROPIEČIAI tapo nugalėtojais. Štai taip Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos  vienuoliktokams sekėsi gvildenti Europrotų klausimus.

Kauno Europe Direct praktikantė,  VDU studentė Žavinta Škarnulytė