Trečiadienį, spalio 21 d. Jonavos Senamiesčio gimnazijoje įvyks vyresniųjų klasių (9–12) moksleivių forumo debatai Europos investicijų Jonavoje tema.
Ar žinote, kokius projektus ES parėmė Jonavoje? Kiek europinėmis lėšomis buvo prisidėta prie mūsų socialinio, ekonominio, infrastruktūrinio, ekologinio ir kultūrinio gerbūvio? Gal naudojamės tuo kaip savaime suprantamu dalyku? Ar panaudojome ES pinigus ten, kur labiausiai reikia: gal Lietuvoje (ir Jonavoje) daugiausiai ES investicijų – į asfaltą, o ne į žmones? Į šiuos klausimus ir pasiruošę savo kalbose atsakyti 6 debatų dalyviai.

Kaip vyks Forumo debatai?
Dalyviai pasirengs ir pristatys 3 minučių trukmės kalbą tema „Į ką Europa investuoja Jonavoje? Aš žinau, o ar žinai Tu?. Pristatomomis įžvalgomis turėtų būti bandoma atsakyti į klausimą, kiek plačiai ir kokioms sritims modernizuoti yra gauta parama Jonavoje, kiek apie tai žino/naudojasi patys jonaviečiai.
Po kiekvieno dalyvio kalbos vyks 3 minučių trukmės klausimų ir atsakymų sesija, per kurią kiti debatų dalyviai galės užduoti klausimus prieš tai kalbėjusiam debatų dalyviui.
Antrajame etape dalyviai turės sureaguoti į kitų dalyvių konkrečius faktus ir nuomones (1 minutė).
Po visų antrojo etapo dalyvių kalbų, klausimus debatininkams užduos konkurso komisija ir žiūrovai. Klausimai turės būti susiję su išsakytomis dalyvių nuomonėmis ir idėjomis.
Trečiajame etape dalyviai turės apibendrinti savo poziciją ir pasakyti, kodėl jų žinios ir nuomonė yra geriausios (1 minutė).
Kalbas vertins ir nugalėtoją rinks komisija (70 proc. galutinio balo) bei renginio žiūrovai (30 proc. galutinio balo).
Vertinimo komisija: Daiva Skebienė, Jonavos rajono savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė, Svetlana Glušniova, Jonavos Senamiesčio gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui, Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė, Kauno Europe Direct informacijos centro vadovė, Tautvydas Bilius, Jaunimo Europos komandos narys, ES karjeros ambasadorius Lietuvoje, Simona Butkevičiūtė, Jonavos Senamiesčio gimnazijos abiturientė.
Prizus dalyviams ir nugalėtojams įsteigė Kauno Europe Direct informacijos centras.
Organizatoriai: Kauno Europe Direct informacijos centras ir Jonavos Senamiesčio gimnazija