Kaip Europos Sąjungoje priimami sprendimai įtakoja mūsų kasdieninį gyvenimą ir atliepia jauno žmogaus ateities lūkesčius? Kaip ES aktualijomis sudominti moksleivius ir ugdyti jų pilietiškumą? Tikslu supažindinti švietimo bendruomenę su ES naujienomis ir paskatinti  kūrybišką inovatyvų požiūrį jų pateikimą mokyklose 2023 m. birželio 21 d. organizuojama  praktinė išvažiuojamoji konferencija „EUROPOS SĄJUNGOS TEMA MOKYKLOSE: KAIP AKTUALIJAS PATEIKTI ĮDOMIAI IR KŪRYBIŠKAI?“, kuri įvyks  „Eglės“ sanatorijoje, Algirdo g. 22, Birštone. Renginio organizatoriai – Kauno, Alytaus ir Marijampolės EUROPE DIRECT centrai, partneriai – Europos Komisijos atstovybė  ir Europos Parlamento biuras Lietuvoje.

Ekspertinėje konferencijos dalyje apie ES aktualijas papasakos  ir į rūpimus ES temų klausimus atsakys Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega ir Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė, apie inovatyvaus mąstymo galią mokymo procese  kalbės inovacijų laboratorijos „Future Leadership“ įkūrėja ir vadovaujanti partnerė, Team EUROPE DIRECT ekspertė Justina Klyvienė,  pranešimą intriguojančiu pavadinimu „ES LT UT GG“ pristatys  asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ atstovas Arminas Varanauskas,  su inovatyvia Lietuvos laisvosios rinkos instituto paruošta ugdymo programa „Jaunas ir pilietiškas“ supažindins LLRI Švietimo centro projektų koordinatorė Justina Jablonskaitė, o popietinėje – praktinėje dalyje pakviesime dalyvauti paralelinėse darbo sesijose:  bus galima pasirinkti mokymus apie inovacijų kūrimo metodikas ir pritaikymą, mokant apie ES, kuriuos moderuos inovacijų laboratorijos „Future Leadership“ įkūrėja ir vadovaujanti partnerė Justina Klyvienė arba  ES temų integracijos kūrybinės dirbtuves, kurias ves  Arminas Varanauskas ir Neda Žutautaitė, asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ atstovai. Renginio pabaigoje visų laukia ekskursija po Birštoną su gidu arba laisvas laikas.

Konferencijos trukmė – 8 val. Dalyviams bus išduoti pažymėjimai. Organizatoriai pasirūpins transportu į Birštoną ir atgal. Autobusas iš Kauno pilies automobilių stovėjimo aikštelės išvažiuos birželio 21 d. 8.00 ryte.

 

 PROGRAMA

 

 09.30-10.00 Sutikimo kava
10.00-10.05 Organizatorių įžanga
10.05-10.20 Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovės Daivos Jakaitės sveikinimo žodis
Plenariniai pranešimai :
10.20-10.40 Viskas, ko norėjote paklausti apie Europos Sąjungą

Marius Vaščega, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas

 

10.40-11.00 Apie Europą nenuobodžiai

Prof. Liudas Mažylis, Europos Parlamento narys

11.00-11.20 Inovatyvus mąstymas – jūsų super galia

Justina Klyvienė, inovacijų laboratorijos „Future Leadership“ įkūrėja ir vadovaujanti partnerė, Team EUROPE DIRECT ekspertė

11.20-11.40 ES LT UT GG

Arminas Varanauskas, asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ atstovas

11.40-12.00 Ugdymo programos „Jaunas ir pilietiškas” pristatymas

Justina Jablonskaitė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto

Švietimo centro projektų koordinatorė

12.00-13.00 Pietūs
Paralelinės darbo sesijos:
13.00-14.15 1. Inovacijų kūrimo metodikos ir pritaikymas, mokant apie ES

Justina Klyvienė, inovacijų laboratorijos „Future Leadership“ įkūrėja ir vadovaujanti partnerė, Team EUROPE DIRECT ekspertė

2. ES temų integracijos kūrybinės dirbtuvės

Arminas Varanauskas ir Neda Žutautaitė, asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ atstovai

14.15-14.30 Kavos pertrauka
14.30–15.30 Paralelinių darbo sesijų tęsinys
15.30-15.40 Konferencijos pabaiga
16.00-17.00 Ekskursija po Birštoną su gidu arba laisvas laikas

 

Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija į renginį: https://forms.gle/6dffQ5KAAhETG5Y26