Paskelbta 2023-02-27

PROTŲ MŪŠIŲ TURNYRAS „KAUNO EUROPROTAI”

Jau 13-ąjį kartą Kaune kviečiame į tradicinius nuotaikingus intelektualius protų mūšius “Europrotai”! Kaip ir kasmet, keturias savaites iš eilės vyks 4 žaidimo turnyrai, kurių pabaigoje išrinksime daugiausiai žinių apie Europą turinčius Kauno Europrotus. Startuojame kovo 9 d. 19 val. (ketvirtadienį) restorane „Bokštas“ (Kęstučio g. 86 / I. Kanto g. 18).

Šiemet mūsų partnerių ir rėmėjų ratas taip pat platus: geriausias žinias pademonstravusios komandos laimės Europos Parlamento narių prof. Liudo Mažylio ir Bronio Ropės, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, Kauno m. savivaldybės, Europos vartotojų centro,  VšĮ Žaliasis taškas, EURES, ES Piliečių, lygybės, teisių ir vertybių (Citizens, Equality, Rights and Values – CERV) programos nacionalinis kontaktinis punktas įsteigtus prizus. O ir mūsų projektą priimantis erdvus ir visas norinčias žaisti komandas sutalpinsiantis restoranas „Bokštas“ kiekvieno vakaro komandai laimėtojai įsteigė savo specialųjį prizą!
Primename, kad „Europrotai“ – tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujų žinių norintiems įgauti žmonėms. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina, kuri vakarais pritraukia ne vieną dešimtį žinių ištroškusių ir jas pademonstruoti norinčių smalsuolių. Tai ne egzaminas – tai žaidimas! Norint dalyvauti „Europrotuose“ nereikia graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – tereikia pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą. „Europrotai“ leidžia jums patiems įvertinti, ką žinote apie Europos šalių kultūras, meną, maistą, istoriją, geografiją, muziką, įžymius žmones, aplinką ir t.t.
Šiek tiek “Europrotų” istorijos: 2012 m. ir 2014 m. pavasario ir rudens „Europrotų“ žaidimai vyko nacionaliniu ir tarptautiniu mastu (vienu metu žaisdavo ~ 50 miestų ir miestelių), 2015 m. savo miestuose žaidimus organizavo Kauno, Klaipėdos ir Marijampolės Europe Direct informacijos centrai, 2016 m. “Europrotus” žaidė 7 miestų – Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Telšių, Alytaus ir Visagino gyventojai, 2017 m. į klausimus, susijusius su Europa, atsakinėjo kauniečiai ir telšiškiai, 2018 m. “Europrotus” organizavo Kauno ir Alytaus Europe Direct centrai. 2019 m. – vėl protmūšiai buvo organizuojami nacionaliniu mastu, juose dalyvavo 28 miestai ir miesteliai. 2020 m. “Europrotus” žaidė tik kauniečiai ir uteniškiai. 2021 m. pandemija privertė organizuoti turnyrus nuotoliniu būdu, šį pirmą blyną kepėme mes, Kauno Europe Direct centras, bet toks būdas leido sugrįžti ir pažaisti svetur išsibarsčiusius mūsų buvusių komandų narius: kai kas žaidė iš Vilniaus, o kai kas – ir iš Briuselio. 2022 m. padvejojome, ar tinka žaisti pašonėje prasidėjusio karo metu, bet nusprendėme – įveikiame nerimą ir  vėl grįžome į „Bokštą”; beje, žaidėme tik kauniečiai. Ir tik mes, Kauno Europe Direct, ir 2023 m. organizuojame Europrotus.

Primename žaidimo taisykles:

 1. Turnyre gali žaisti tik užregistruotos komandos. Registruojantis reikia nurodyti komandos pavadinimą ir komandos narių skaičių.
  2. Komandą sudaro nuo 4 iki 6 žmonių. Jei komandoje daugiau nei 6 nariai, už kiekvieną papildomą narį iš komandos bendros taškų sumos minusuojama po 1 tašką.
  3. Už teisingą atsakymą į vieną klausimą komanda gauna 1 tašką. Už pusę teisingo atsakymo komanda gauna 0,5 taško. Už neteisingą atsakymą komanda taškų negauna. Didesnis taškų skaidymas nėra rekomenduojamas, nebent tai objektyviai leidžia padaryti klausimas ir jo atsakymas.
  4. Turnyrą laimi ta komanda, kuri surenka daugiausiai taškų. Jei dvi ar daugiau komandų surenka vienodai taškų, aukštesnę vietą užima paskutiniame ture geriau pasirodžiusi komanda. Jei komandos paskutiniame etape surinko vienodai taškų, tuomet aukštesnę vietą užima komanda, surinkusi daugiau taškų priešpaskutiniame turnyre ir taip toliau. Jei visų turų metų komandos surinko identišką kiekį taškų, metami burtai.
  5. Žaidimo vedėjas veda bendrą 4 „Europrotų“ žaidimų įskaitą. Komanda, kuri surenka daugiausiai taškų per visus 4 žaidimus, tampa 2023 m. „Europrotų“ Kaune nugalėtoja.
  6. Komanda tuo pačiu pavadinimu gali žaisti kitame „Europrotų“ turnyre, jei jos sudėtyje yra bent du žaidėjai, dalyvavę tos komandos sudėtyje praeitame turnyre.
  7. Žaidimo metu draudžiama atsakymams surasti naudotis telefonais ir kitomis ryšio priemonėmis, kompiuteriais, literatūra, papildomais užrašais, nusižiūrėti nuo kitų komandų. Šią taisyklę pažeidusi komanda žaidimo vedėjo sprendimu gali būti diskvalifikuota iš turnyro.
  8. Žaidimo vedėjas visada teisus.
  9. Jei žaidimo vedėjas neteisus, žiūrėkite taisyklę nr. 8.

Žaidimo eiga:
Vienas žaidimo turnyras sudarytas iš penkių teminių turų po 10 klausimų. Žaidimo vedėjas paskelbia turo temą ir garsiai perskaito dešimt klausimų, kuriuos kiekviena komanda aptaria, sugalvoja tiksliausią ir logiškiausią atsakymą ir užrašo jį ant atsakymų lapelio. Turo pabaigoje komanda lapelį atneša žaidimo vedėjui, kuris per trumpą pertraukėlę apibendrinęs atsakymus paskelbia rezultatus. Tai vyksta penkis kartus, kol paaiškėja turnyro nugalėtojai. Turnyro nugalėtojais tampa komanda, surinkusi daugiausiai taškų per visus penkis turus.
Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykstančių turų yra skirtingas: Įvairių klausimų turas, Įžymūs žmonės, Europos Sąjunga, Aplinkosauga, turai apie atskiras įvairias Europos šalis, žinoma, tradiciškai – turas apie Kauną.

2023 m. Europrotų turnyrai vyks kovo 9, 15, 22 ir 29 d. restorane “Bokštas” (Kęstučio g. 86 / I. Kanto g. 18). Pradžia – 19 val. ATKREIPKITE DĖMESĮ – pirmiausiai susirenkame ketvirtadienį, o likusius 3 žaidimus, kaip ir įprasta Europrotams, žaisime trečiadieniais.
Komandos kviečiamos registruotis el. paštu: kaunas@eudirect.lt, tel. +370 67775536. Dalyvavimas „Europrotuose“ yra nemokamas. Laukiame Jūsų!