2021 m. spalio 13 d. 10 val. kviečiame dalyvauti virtualioje konferencijoje-diskusijoje „Europa skaitmeniniame pasaulyje: iššūkiai ir galimybės“, kurioje savo įžvalgas pristatys ES ir Lietuvos institucijų atstovai, verslo skaitmenizavimo bei kibernetinio saugumo ekspertai.

Europos Komisijai šį dešimtmetį paskelbus Europos skaitmeniniu dešimtmečiu, yra siekiama, kad skaitmeninė transformacija būtų naudinga žmonėms ir įmonėms bei padėtų pasiekti neutralaus Europos poveikio klimatui tikslų. Europa turi stiprinti savo skaitmeninį suverenumą ir aiškiai orientuotis į duomenis, technologijas ir infrastruktūrą. Renginio tikslas – apžvelgti Europos vietą skaitmeniniame pasaulyje, pasigilinti į skaitmeninio verslo sėkmės prielaidas, sužinoti, kokiais produktais ir idėjomis mūsų mokslininkai bei verslininkai yra iškovoję tarptautinį pripažinimą, įvertinti skaitmenizacijos keliamus iššūkius ir pavojus verslui bei reputacijai.

Skaitmeninis pasaulis, kuris vis plačiau skverbiasi į realųjį, turi savąsias taisykles, bet neretai – „džiunglių įstatymus“. Realiame pasaulyje valstybes skiria sienos, žmones – fizinis atstumas. Virtualiame pasaulyje pagrindiniai žaidėjai yra korporacijos. Mes patys buriamės į socialinius burbulus. Šis pasaulis yra laisvas, bet tuo pat metu vietomis suvaržytas cenzūros (internetas Kinijoje), iškreiptas dezinformacijos (aplink mus), kupinas įvairių grėsmių (mūsų duomenys). Kokią vietą skaitmeniniame pasaulyje užima Europa? Apie tai, kaip mums ne tik jame išgyventi, bet ir stiprėti, konkuruoti su didžiaisiais žaidėjais kalbės Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje politikos analitikas Justas Klimavičius.
Gyvename skaitmeniniame pasaulyje, kuriame vartotojų patirtis nulemia ir kuria techologijos. Karantino metu išryškėjo priešingi poliai: kuomet vieni nespėjo suktis ir sprendė iššūkius susitvarkyti su išaugusiomis verslo apimtimis, kiti skundžiasi, kad verslas sustojo. Akivaizdu, kad vyksta tik tas verslas, kuris geba komunikuoti ir daryti pardavimus skaitmeniniais kanalais. Tačiau nepakanka atsidurti internete, kad tai duotų laukiamą rezultatą. Daugiakanalės prekybos ekspertas ir verslo skaitmenizavimo konsultantas Jurgis Gylys analizuos, ko reikia, kad įjungti „E“ pavarą verslui.

Kibernetinio saugumo ekspertas Marius Pareščius aptars, kaip įvyksta duomenų vagystės, ko ieško nusikaltėliai ir kiek verti yra asmeniniai duomenys. Kibernetinių įsilaužimų skaičius Lietuvoje kasmet auga, nutekintų duomenų informacijos kiekis didėja, todėl įmonės neturi gailėti lėšų, laiko ir žmogiškųjų resursų investicijoms į kibernetinę saugą: šioje srityje reikėjo pradėti veikti jau prieš dešimtmetį. Tai liečia ne tik veikiančias internete įmones, bet ir gamybininkus. Netgi elektroninių paštų apsauga nėra labai stipri, todėl juose elgtis vertėtų itin atsargiai. Kibernetiniai nusikaltėliai daugeliu atvejų gali jaustis nebaudžiami, nes sunku surinkti įrodymus.
Paulius Nezabitauskas, Kauno mokslo ir technologijų parko direktorius, kalbės apie tai, kokios pasaulinio lygio technologijos yra kuriamos Lietuvoje – didžiausioje inovatorių bendruomenėje Kaune, ir pasidalins įžvalgomis, kas pandemijos laikotarpiu paskatino jų augimą.

Konferenciją-diskusiją „Europa skaitmeniniame pasaulyje: iššūkiai ir galimybės“ organizuoja Kauno Europe Direct informacijos centras ir Kauno kolegijos Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedra.

Registracija vyksta iki spalio 12 d. Užsiregistravusiems dalyviams elektroniniu paštu bus atsiųsta prisijungimo prie konferencijos nuoroda.
REGISTRACIJA
Konferencija vyks nuotoliniu būdu, naudojant Google Hangout Meet vaizdo konferencijos įrankį.

PROGRAMA
Po renginio elektroniniu paštu bus atsiųsti dalyvavimo sertifikatai.
Kviečiame dalyvauti!