Rugsėjo 24 d. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos salėje (LPKTS,Laisvės al. 39) įvyko europarlamentaro, XXVII knygos mėgėjų draugijos nario, prof. Liudo Mažylio parodos „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės”, skirtos didžiųjų tremčių 80-mečiui, atidarymas. Parodoje pristatomi autentiški neredaguoti laiškai iš lagerių, siųsti Mažylių šeimai – su tikrais išgyvenimais, skausmo, bado, artimųjų ilgesio istorijomis.

O antroje renginio dalyje buvo kalbama apie šių metų gegužės 9 d. startavusią Konferencijos apie Europos ateitį iniciatyvą, kuri jau sulaukė nemažai Europos piliečių dėmesio: daugiau nei 28 000 dalyvių skaitmeninėje platformoje dalinosi savo idėjomis, kokios Europos jie norėtų (arba komentavo kitų idėjas), o 2 400 suorganiuotuose renginiuose dalyvavo daugiau nei 110 500 žmonių. Daugiau apie Konferenciją dėl Europos ateities yra čia, o trumpa prezentacija apie Konferenciją dėl Europos ateities, pristatyta renginio metu, yra Pranešimas_CoFE.

Europarlamentaras prof. Liudas Mažylis pasidalino dabartinėmis savo darbo ir Europos Sąjungos aktualijomis: buvo kalbama apie ką tik veiklą pradėjusios Europos pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas institucijos (HERA) reikalingumą ir ES pagalbą sprendžiant Lietuvos migrantų krizę.

Renginį organizavo XXVII knygos mėgėjų draugija, Kauno Europe Direct ir LPKTS.

Daugiau renginio akimirkų yra čia.